Arka nadal zwycięska. Wygrana nad Zniczem dała żółto-niebieskim miejsce barażowe

(Fot. Mateusz Słodkowski/Trojmiasto.pl/KFP)

Arka pokonała u siebie Znicz Pruszków 2:0 w meczu 12. kolejki Fortuna I ligi. Gdynianie tym samym zrównali się punktami z Wisłą Kraków, wskakując jednocześnie na 6. miejsce w tabeli, które daje baraże.

Faworyzowana przed spotkaniem Arka nie uległa presji i rozprawiła się z będącym pod formą Zniczem, który odnotował czwartą porażkę z rzędu. Gdynianie z kolei mogą poszczycić się serią również czterech – ale wygranych spotkań. Zawodnicy Wojciecha Łobodzińskiego byli w stanie również załatać dziury w defensywie, co przełożyło się na ponowne zachowanie czystego konta.

GOL Z GOLEM I PEŁNA KONTROLA

Arka atakowała od samego początku i już w 4. minucie otarła się o bramkę otwierającą wynik meczu. W pole karne Znicza wpadł Karol Czubak, który zagrał piłkę wzdłuż linii bramkowej, jednak pędzącego po dobicie Olafa Kobackiego uprzedził jeden z defensorów Znicza.

Gospodarze stale nacierali, co też przyniosło efekty w 41. minucie, kiedy Olaf Kobacki dynamicznie wbiegł w pole karne i wycofał piłkę, która trafiła pod nogi Janusza Gola. Ten precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza gości i dał prowadzenie Arce.

Po przerwie żółto-niebiescy uspokoili nieco grę i nie stwarzali sobie już tylu okazji. Spokojna gra również jednak przyniosła rezultat w 70. minucie. Po dograniu z rzutu rożnego piłkę przedłużył Martin Dobrotka, co wykorzystał Przemysław Stolc, który wpakował piłkę do bramki, dając Arce dwubramkową przewagę.

Arka na ten moment traci do wicelidera jedynie dwa punkty. W następnym spotkaniu żółto-niebieskich czeka wyjazd do Rzeszowa, gdzie zagrają z Resovią. Mecz odbędzie się 29 października.

Arka Gdynia – Znicz Pruszków 2:0 (1:0)

Bramki: Janusz Gol 40′, Przemysław Stolc 70′

Arka Gdynia: Paweł Lenarcik – Przemysław Stolc, Michał Marcjanik, Martin Dobrotka, Dawid Gojny, Kacper Skóra (73′ Kasjan Lipkowski), Janusz Gol (78′ Michał Borecki), Sebastian Milewski, Hubert Adamczyk (87′ Marcel Szymański), Olaf Kobacki (78′ Luan Capanni), Karol Czubak (87′ Jakub Wilczyński)

Znicz Pruszków: Miłosz Mleczko – Marcel Krajewski (72′ Krystian Tabara), Krystian Pomorski, Dmytro Juchymowycz, Filip Kendzia, Jakub Wawszczyk (88′ Kacper Flisiuk), Tymon Proczek (61′ Patryk Czarnowski), Jurij Tkaczuk, Wiktor Nowak (61′ Hubert Brysiak), Shuma Nagamatsu, Paweł Moskwik (61′ Jakub Wójcicki)

Żółte kartki: Kobacki, Gol, Adamczyk – Pomorski, Tkaczuk

Sędzia: Marcin Szczerbowicz