W dziesiątkę i po dogrywce. Krętą drogą Arka melduje się w 1/8 finału Pucharu Polski

(Fot. Piotr Hukalo/Trojmiasto.pl/KFP)

Arka Gdynia w trudnych okolicznościach rozprawiła się z Polonią Bytom w 1/16 finału Pucharu Polski. Osłabieni po czerwonej kartce w pierwszej połowie żółto-niebiescy zdobyli dwa gole w dogrywce i zameldowali się w kolejnym etapie rozgrywek.

II-ligowa Polonia Bytom sprawiła niemałe problemy Arce, mimo że ta na Śląsk udała się po serii ligowych wygranych. Gdynianie od drugiej połowy grali w dziesiątkę po tym, jak czerwoną kartkę ujrzał Sebastian Milewski. Mimo wszystko regulaminowy czas gry zakończył się remisem, a swego żółto-niebiescy dopięli w dogrywce, zdobywając dwa gole, dające im awans do 1/8 finału Pucharu Polski.

CZERWONA KARTKA, COFNIĘTA BRAMKA, DOGRYWKA…

Mecz rozkręcił się dopiero w końcówce pierwszej odsłony. W 42. minucie Arka wyszła na prowadzenie po golu Przemysława Stolca. Chwile później gospodarze byli krok od wyrównania. Sebastian Milewski zobaczył czerwoną kartkę, a następnie bytomianie wykonywali rzut karny, którego na gola nie zamienił jednak Dawid Wolny.

Mimo niewykorzystanej sytuacji podanej na tacy od Arki, Polonia świetnie weszła w drugą fazę spotkania i już w 48. minucie wyrównała za sprawą gola Patryka Stefańskiego. Gdynianie przez większość spotkania skutecznie się bronili, jednak końcówka regulaminowego czasu gry mogła żółto-niebieskim przynieść klęskę.

W 89. minucie Polonia zmieściła piłkę w bramce Chudego, jednak chwila radości gospodarzy nie trwała długo, bo gol został anulowany po analizie VAR, podczas której sędziowie dopatrzyli się Krzysztofa Ropskiego na pozycji spalonej.

Zwycięzcę musiała wyłonić dogrywka, którą perfekcyjnie zainaugurowała Arka. Na samym początku bramkę strzelił Kasjan Lipkowski. Pod koniec pierwszej części dogrywki wynik na 3:1 podwyższył Olaf Kobacki, ustalając tym samym rezultat spotkania i zapewniając gdynianom 1/8 finału Pucharu Polski.

Arkę czeka teraz powrót na ligowe boiska. W niedzielę żółto-niebiescy pojadą do Sosnowca, gdzie zmierzą się z przedostatnim w tabeli Zagłębiem. Będzie to ostatni przystanek przed derbami Trójmiasta i szansa na przejęcie fotela lidera.

Polonia Bytom – Arka Gdynia 1:1 (dog. 1:3)

Bramki: 49′ Stefański – 42′ Stolc, 91′ Lipkowski, 105′ Kobacki

Polonia Bytom: Mirus – Konieczny, Piekarski, Bedronka – Stefański, Krzemień (54′ Jopek), Gajda, Szmigiel – Żagiel (66′ Ściślak), Andrzejczak (66′ Zieliński, 82′ Ropski) – Wolny (82′ Ławrynowicz)

Arka Gdynia: Chudy (91′ Krzepisz) – Stolc, Dobrotka, Marcjanik, Lipkowski – Milewski, Borecki, Bednarski (77′ Adamczyk) – Predenkiewicz (77′ Kobacki), Skóra (68′ Gojny) – Wilczyński (68′ Czubak)

Żółte kartki: Bedronka, Gajda – Predenkiewicz, Marcjanik, Lipkowski

Czerwona Kartka: Milewski 45+4′

Sędzia: Mateusz Jenda