Zostają już tylko baraże. Polska remisuje u siebie z Czechami i już na pewno nie awansuje z grupy

(Fot. PAP/Leszek Szymański)

Wynikiem 1:1 zakończyło się spotkanie eliminacji do Euro 2024 między Polską a Czechami na Stadionie Narodowym w Warszawie. Był to ostatni mecz biało-czerwonych w eliminacjach i wiemy już, że nie zakończymy ich wyżej niż na 3. miejscu, co jest równoznaczne z brakiem awansu na turniej w Niemczech.

Mecz ostatniej szansy zakończył się dla reprezentacji Polski niepowodzeniem. Mimo wyjścia jako pierwsi na prowadzenie, piłkarze Michała Probierza stracili gola i ostatecznie nie byli w stanie zdobyć gola dającego zwycięstwo.

Oznacza to koniec szans na awans na mistrzostwa Europy bezpośrednio z grupy. Choć przed eliminacjami wydawało się, że grupa E nie powinna być dla biało-czerwonych wymagająca, wiemy już, że na pewno zakończymy zmagania w niej nie wyżej niż na 3. miejscu, a w przypadku braku porażki Mołdawii z Czechami, możemy skończyć nawet na 4. pozycji.

Ostatnią szansą na Euro 2024 dla Polaków są baraże, które zawdzięczamy dobrej grze w Lidze Narodów. Tam będą nas jednak czekały mecze z dwoma rywalami, którzy, choć nie są jeszcze znani, również mogą okazać się wymagający. Jednym z potencjalnych przeciwników mogą być m.in. Włochy.

ZACZĘŁO SIĘ DOBRZE ALE…

Wynik po pierwszej połowie spotkania sprawiał, że polscy kibice mogli mieć powody do radości. Podopieczni Michała Probierza wyszli na prowadzenie w 37. minucie po golu Jakuba Piotrowskiego i taki wynik dawał biało-czerwonym drugą lokatę w grupowej tabeli, co zachowywało szanse na bezpośredni awans.

Radość ukróciło wznowienie gry w drugiej połowie. Czesi już w 49. minucie gry doprowadzili do remisu po trafieniu Tomasa Soucka, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym.

Po bramce gości zarówno jedni, jak i drudzy stwarzali jeszcze groźne okazje, jednak te kończyły się niepowodzeniem. Piłka meczowa należała jednak do Polski, która przed samym gwizdkiem kończącym spotkanie, mogła zdobyć wymarzonego gola. Kamil Grosicki dośrodkował z rzutu rożnego, piłka dotarła do Jana Bednarka, który uderzył głową, jednak futbolówka poszybowała tuż nad poprzeczką i wylądowała na górnej siatce. Chwilę po tej akcji sędzia Daniele Orsato zakończył mecz.