Mistrzostwa Europy w short-tracku ponownie w Gdańsku. W akcji łyżwiarze Stoczniowca

(Fot. materiały prasowe)

Trzeci raz z rzędu mistrzostwa Europy w short-tracku odbędą się w Gdańsku. Od piątku, 12 stycznia, do niedzieli, 14 stycznia, zawodnicy z 25 krajów w Hali Olivia będą walczyć o medale. Wśród reprezentantów Polski nie zabraknie przedstawicieli Stoczniowca.

Mistrzostwa Europy w Hali Olivia miały miejsce już w 2021 oraz 2023 roku. W 2022 roku miały odbyć się w Niemczech, jednak z uwagi na ograniczenia związane z pandemią, zostały one odwołane. Teraz ponownie w Gdańsku będziemy mieli okazję oglądać w akcji najlepszych łyżwiarzy na starym kontynencie. Łącznie wystartuje 117 zawodników z 25 krajów, a wśród nich będą m.in. Xandra Velzeboer, Stijn i Hanne Desmet oraz Pietro Sighel.

Lokalni kibice będą dopingować reprezentantów Stoczniowca, czyli: Kamilę Stormowskę, Nikolę Mazur, Diane Selliera i Neitana Thomasa. Oprócz łyżwiarzy z gdańskiej drużyny w biało-czerwonych barwach wystąpią: Gabriela Topolska, Michał Niewiński, Łukasz Kuczyński, Hanna Sokołowska, Paweł Adamski, Felix Pigeon i Anna Falkowska.

NASI W OSTATNICH LATACH I KLUCZOWA ABSENCJA

W zeszłorocznych mistrzostwach Europy Polacy zdobyli dwa medale. Po srebrny medal w dystansie 500 metrów sięgnęła Natalia Maliszewska. Brąz zdobyła męska sztafeta w składzie: Diane Sellier, Łukasz Kuczyński, Michał Niewiński i Paweł Adamski.

W 2021 roku srebrny i jedyny medal dla biało-czerwonych wywalczyła Maliszewska. Jej dyspozycja podczas ME utwierdza w przekonaniu, że nasza kadra może bardzo odczuć brak Maliszewskiej, która w weekend nie wystąpi, ponieważ w grudniu ubiegłego roku została zawieszona na 14 miesięcy w związku z naruszeniem przepisów antydopingowych.

Tym razem możemy liczyć przede wszystkim na Selliera, który jest czołowym zawodnikiem na dystansie 500 m oraz na Stormowską i Mazur, które pojadą w sztafecie kobiet, która podczas Pucharu Świata w Pekinie, zajęła 3. miejsce.