Tym razem na tarczy. Arka poległa w sparingu z mistrzem Czarnogóry

(Fot. Maciej Czarniak/KFP/Trojmiasto.pl)

W drugim meczu sparingowym podczas zgrupowania w Turcji Arka musiała uznać wyższość mistrza Czarnogóry – FK Budućnost Podgoricy. Żółto-niebiescy przegrali 0:2, grając w składzie, który poprzedni sparing ze Strugą oglądał z trybun.

Mecz sparingowy odbył się w słonecznym i solidnym obiekcie Ekodizayn Football Center. Jedynym mankamentem utrudniającym grę był silny wiatr. Podopieczni Wojciecha Łobodzińskiego wyszli na to spotkanie w zupełnie innym składzie niż ten, który mieliśmy okazję obejrzeć w meczu ze Strugą.

Pierwsza połowa – choć bezbramkowa – toczyła się pod dyktando Arki. Gdynianie głównie rozgrywali piłkę na środku boiska, jednak to oni byli głównym inicjatorem akcji. Piłkarze z Podgoricy nastawiali się na próby kontrataku. Pod koniec 1. połowy żółto-niebiescy wywalczyli dwa rzuty rożne, które kończyły się groźnymi kontrami ze strony mistrza Czarnogóry. Na posterunku stał jednak dobrze dysponowany Martin Chudý, który uratował remis do końca pierwszej odsłony.

Drugą połowę Arka zaczęła dobrze i była w stanie zagrozić bramce rywali. Chwilę później błyskawicznie straciła jednak dwa gole. Najpierw w 56. minucie Podgorica wykorzystała rzut rożny i po uderzeniu głową wyszła na prowadzenie. Kolejna bramka padła już dwie minuty później. Piłkarze mistrza Czarnogóry wykorzystali błąd w defensywie gdynian i zdobyli bramkę w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Arka miała swoje momenty, w których była bliska zdobycia bramki kontaktowej. Szczególnie blisko był Karol Czubak, który w 62. minucie oddał strzał, który uderzył prosto w słupek. Niestety dla Arki skończyło się tylko na groźnych sytuacjach, a wynik meczu nie uległ zmianie do samego końca.

Kolejny sparing żółto-niebiescy rozegrają we wtorek, 30 stycznia. Rywalem będzie Radnik Surdulica z serbskiej Super Ligi. Początek meczu o godzinie 13:00.

Arka Gdynia – FK Budućnost Podgorica 0:2 (0:0)

Bramki: Bojović 56′, Mujan 58′

Arka Gdynia: Chudy (61′ Depka) – Stolc, Wereszczak, Dobrotka, Gojny – Borecki, Milewski (77′ Hafez), Zieliński (73′ Staniszewski) – Gaprindaszwili, Czubak, Jurkiewicz (73′ Sawicki).