Wzorowe zakończenie sezonu zasadniczego VBW Arki, czas na play-offy. „Mistrzostwo będzie nasze”

(Fot. Facebook/VBW Arka Gdynia)

VBW Arka pewnie pokonała MKS Pruszków w swoim ostatnim meczu sezonu zasadniczego Orlen Basket Ligi kobiet. Faworyzowane gdyńskie koszykarki wzorowo wywiązały się z obowiązków, zwyciężyły 101:69. Z indywidualnego dorobku najbardziej zadowolona może być zdobywczyni 23 punktów Kamila Borkowska. Teraz czas na fazę play-off.

Pełna dominacja, od początku do końca. Tak wyglądało spotkanie VBW Arki z MKS-em Pruszków. Gdynianki pierwszą kwartę zakończyły z dziesięciopunktową przewagą, w drugiej były jeszcze lepsze – bo wygrały ją 20 punktami. W efekcie już do przerwy było 57:27. Nie było tylko złudzeń. Druga połowa była bardziej wyrównana. Gospodyniom spotkania posłużyła do przeglądu kadr przed fazą play-off.

Dopiero teraz zacznie się naprawdę emocjonująca część sezonu, dopiero teraz margines błędu będzie minimalny. Szlak do mistrzostwa został wytyczony – którędy wiedzie?