Zwycięstwo Trefla w hicie kolejki. Stal zatrzymana w drugiej połowie [POSŁUCHAJ RELACJI]

(Fot. Krzysztof Mystkowski/KFP)

Trefl Sopot wygrał 88:76 z Arged BM Stalą w meczu 22. kolejki Orlen Basket Ligi. Początek należał do drużyny z Ostrowa Wielkopolskiego, jednak od drugiej połowy podopieczni Żana Tabaka skutecznie przechylali szalę na swoją stronę.

To niezwykle ważne dla Trefla zwycięstwo wywindowało go na drugą pozycję w tabeli. Najbardziej skuteczny w drużynie z Sopotu był Jarosław Zyskowski, który odnotował 18 punktów.

Jeszcze w trzeciej odsłonie gra kręciła się koło remisu. W czwartej – decydującej kwarcie żółto-czarni rozkręcili się i wyszli na 12-punktowe prowadzenie, po czym przejęli kontrolę nad meczem i spokojnie już dowieźli zwycięstwo.

Posłuchaj relacji Włodzimierza Machnikowskiego i Pawła Kątnika:

Trefl Sopot – Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski 88:76 (18:26, 30:22, 16:14, 24:14)

Trefl: Jarosław Zyskowski 18, Jakub Schenk 15, Andy Van Vliet 13, Auston Barnes 12, Geoffrey Groselle 8, Benedek Varadi 8, Paul Scruggs 7, Aaron Best 4, Mikołaj Witliński 2, Jakub Musiał 1.

Arged BM Stal: Laurynas Beliauskas 16, David Brembly 13, Rodney Chatman 12, Nemanja Djurisić 12, Ojars Silins 10, Arrunas Mikalauskas 6, Michał Chyliński 5, Krzysztof Sulima 4, Wiktor Sewioł 0.

Po spotkaniu Włodzimierz Machnikowski rozmawiał z zawodnikiem Trefla Jarosławem Zyskowskim. Posłuchaj: