Zwycięstwo oddane w ostatniej kwarcie. Trefl przegrywa z koszykarzami z Torunia [POSŁUCHAJ]

(Fot. Krzysztof Mystkowski/KFP)

Trefl Sopot niepodziewanie uległ u siebie Arrivie Polski Cukier Toruń 78:80. Gospodarze dosyć pewnie prowadzili przez większość meczu, jednak w ostatniej kwarcie goście odrobili straty, wygrywając ją szesnastoma punktami.

Trefl był dużym faworytem i tak to też wyglądało przez większość spotkania. W pierwszej połowie zespół z Sopotu kontrolował wydarzenia i grał na świetnej skuteczności rzutów z gry. Goście z Torunia nie wykorzystywali rzutów wolnych.

Schody zaczęły się w drugiej połowie, choć jeszcze trzecią kwartę Trefl wygrał dwoma punktami. W ostatniej zaczęło robić się nerwowo, gdy przyjezdni stopniowo zaczęli odrabiać straty. W ostatecznym rozrachunku udało im się to, wygrywając ostatnią kwartę 25:9.