Koszykarze KGS Arki oddalają się od spadku. Ważne zwycięstwo w dolnej części tabeli

(Fot. X/Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia)

Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia pokonała na wyjeździe Enea Stelmet Zastal Zielona Góra 78:73. Było to jedno z kluczowych spotkań w kontekście walki o utrzymanie. Gdynianie dzięki zwycięstwu awansowali na 13. miejsce w tabeli i odskoczyli ostatniemu Sokołowi Łańcut o trzy punkty.

Dla koszykarzy z Gdyni to pierwsze wyjazdowe zwycięstwo od września. Ważny jest również fakt, że odnieśli je, grając przeciwko drużynie, która także walczy z widmem degradacji. Arka jest coraz bliżej osiągnięcia celu utrzymania – szczególnie że ma przed sobą jeszcze mecz z Sokołem Łańcut, który może ostatecznie zapewnić gdynianom pozostanie w szeregach Orlen Basket Ligi.

KGS Arka świetnie weszła w spotkanie i rozprawiła się w pierwszej kwarcie z gospodarzami 25:12. Nie brakowało w jej wykonaniu rzutów za trzy punkty, a dla porównania Zastal pierwszy celny rzut z dystansu oddał dopiero w połowie trzeciej kwarty. W drugiej kwarcie obie ekipy zdobyło po 20 punktów, co przy dominującej pierwszej odsłonie w wykonaniu gdynian nadal było korzystnym wynikiem.

Problemy przyszły w drugiej połowie. Gospodarze bronili coraz lepiej oraz byli skuteczni, przez co przed czwartą kwartą Arka prowadziła już tylko czterema punktami. W ostatniej części meczu zielonogórzanie doprowadzili nawet do trzypunktowej straty, jednak mimo wszystko Arka zdołała utrzymać to, co wypracowała na początku i ostatecznie wygrała.

Najskuteczniejszy w KGS Arce był Adrian Bogucki, który zdobył 14 punktów i 5 zbiórek.

Kolejny mecz koszykarze z Gdyni rozegrają w niedzielę, 7 kwietnia. Rywalem będzie wcześniej wspomniany – ostatni w tabeli – Sokół Łańcut. Emocje rozpoczną się o godz. 17:30.

Enea Stelmet Zastal Zielona Góra – Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia 73:78 (12:25, 20:20, 22:15, 19:18).

Zastal: Hall 20, English 11, Woroniecki 8, Rakocević 6, Kołodziej 4 oraz Musić 12, Home 6, Wójcik 6, Kikowski, Lewandowski.

Arka: Kenić 13, Alford 11, Hrycaniuk 10, Kamiński 8, Pluta oraz Bogucki 14, Leday 12, Matczak 10, Szumert, Marchewka.