Lechia skromnie, ale pokonuje Polonię i ucieka rywalom w tabeli

(Fot. Krzysztof Mystkowski/KFP)

Lechia wkracza na ostatnią prostą do Ekstraklasy. Biało-zieloni pokonali u siebie 1:0 Polonię Warszawa i zwiększyli tym samym przewagę nad trzecim GKS-em Tychy do 11 punktów. Do czterech punktów zwiększyła się przewaga nad drugą Arką Gdynia, która we wtorek uległa Zniczowi Pruszków 0:2 (więcej TUTAJ).

Podopieczni Szymona Grabowskiego jedynego gola w meczu strzelili w 11. minucie. Po szybkiej akcji piłkę od Camilo Meny w polu karnym otrzymał Maksym Chłań. Ukrainiec oddał strzał bez przyjęcia i pewnie skierował piłkę do siatki rywali.

Polonia mogła szybko odpowiedzieć za sprawą uderzenia Michała Bajdura, lecz bez zarzutów spisał się Bohdan Sarnavskyi. Pod koniec pierwszej połowy bramkarz Lechii ucierpiał jednak w zamieszaniu w polu karnym. Po interwencji medycznej był w stanie jednak kontynuować grę z opatrunkiem na głowie.

Biało-zieloni byli bliscy podwyższenia prowadzenia w 29. minucie. Rifet Kapić otrzymał piłkę kilka metrów przed bramką, jednak spudłował.

W drugiej połowie przewaga Lechii była widoczna nie tylko w ofensywie, ale i w rozgrywaniu piłki. Gdańszczanie oddali trzy celne strzały, a rywale z kolei ani jednego. Biało-zieloni próbowali jeszcze podwyższyć i całkiem blisko byli Chłań i Mena. Dobrze spisywał się jednak bramkarz przyjezdnych – Jakub Lemanowicz, który utrzymał rezultat do końca spotkania.

Do końca sezonu pozostało pięć spotkań i tylko kataklizm mógłby spowodować, że Lechia straci pozycję dającą bezpośredni awans. Do zdobycia jest jeszcze 15 punktów, a biało-zieloni by spaść do strefy barażowej, musieliby stracić co najmniej 12 pkt. Kolejny przystanek w drodze do awansu Lechię czeka w Rzeszowie, gdzie zagra ze stalą. Mecz w sobotę, 27 kwietnia, o godzinie 17:30.

Lechia Gdańsk – Polonia Warszawa 1:0 (1:0)

Bramka: Maksym Chłań 11′

Lechia Gdańsk: Bohdan Sarnawśkyj – Dawid Bugaj, Andrei Chindris, Elias Olsson, Miłosz Kałahur – Iwan Żelizko, Tomasz Neugebauer (70′ Loup-Diwan Gueho)- Camilo Mena, Rifet Kapić, Maksym Chłań – Łukasz Zjawiński (65′ Kacper Sezonienko).

Polonia Warszawa: Jakub Lemanowicz – Maciej Kowalski-Haberek, Michał Grudniewski, Wiktor Pleśnierowicz – Nikodem Zawistowski (62′ Wojciech Fadecki), Oliwier Wojciechowski (81′ Piotr Marciniec), Krzysztof Koton, Bartosz Biedrzycki – Michał Bajdur (81′ Paweł Tomczyk), Mateusz Michalski (62′ Marcin Kluska) – Szymon Kobusiński.

Żółte kartki: Neugebauer, Mena, Sezonienko – Michalski.

Sędzia: Piotr Lasyk