Koszykarze Trefla przegrali z Kingiem Szczecin. W play-off zagrają z MKS-em Dąbrowa Górnicza

(Fot. Jerzy Bartkowski/KFP)

Rezultat ostatniego meczu sezonu zasadniczego nie miał już wpływu na pozycję Trefla, który zakończył zmagania na 2. pozycji. Zespół z Sopotu uległ u siebie Kingowi Szczecin 92:98. Wyłoniony został rywal, z którym Trefl zmierzy się w 1. rundzie fazy play off – będzie to MKS Dąbrowa Górnicza.

Spotkanie w Ergo Arenie fatalnie rozpoczęło się dla gospodarzy. Po pierwszych sześciu minutach meczu Trefl zdobył cztery punkty i przegrywał z przyjezdnymi 4:14. Sopocianie popełniali wiele błędów i nie trafiali z linii rzutów wolnych. W drugiej kwarcie przegrywali już w pewnym momencie 17-stoma punktami. Błyskawicznie odwrócili jednak losy spotkania i wydawało się, że wrócą do gry na dobre, gdy po „trójce”  Jakuba Schenka zeszli na przerwę tracąc do rywali już jeden punkt.

Mecz wyrównał się, jednak trzecią kwartę „z tarczą” opuścili mimo wszystko szczecinianie, którzy wyszli na prowadzenie 74:70 po „trójce” Przemysława Żołnierewicza. Ostatnia kwarta toczyła się już pod dyktando gości, którzy ponownie wyszli na wysokie prowadzenie – tym razem 13-punktowe. Trefl próbował jeszcze gonić – jednak bezskutecznie i ostatecznie ulegli przyjezdnym 92:98.

W trakcie czwartej kwarty pozostałe mecze wyłoniły 7. miejsce w tabeli, czyli drużynę, która stanie w Ergo Arenie naprzeciw Treflowi w 1. rundzie fazy play-off. Sopocianie zmierzą się z MKS-em Dąbrowa Górnicza.

Trefl Sopot – King Szczecin 92:98 (13:27, 30:17, 27:30, 22:24)

Trefl Sopot: Varadi 8 (1×3), Best 14 (2), Scruggs 17 (5), van Vliet 9, Groselle 11 oraz Barnes 8 (2), Witliński 4, Zyskowski 8 (1), Schenk 13 (3).

King Szczecin: Mazurczak 17 (1), Woodson 22 (3), Borowski 5 (1), Cuthbertson 2, Udeze 7 oraz Mobley 5 (1), Kyser 10, Meier 8 (2), Nowakowski, Żołnierewicz 18 (3), Żmudzki 4.