Trefl jedną nogą w półfinałach. Jakub Schenk z trafieniem na wagę zwycięstwa

(Fot. Krzysztof Mystkowski/KFP)

W meczu numer dwa ćwierćfinałów play-off Orlen Basket Ligi Trefl Sopot pokonał MKS Dąbrowa Górnicza 82:81. Tak jak odzwierciedla to wynik – wygrana ta przyszła zdecydowanie trudniej niż w pierwszym meczu. Bohaterem został Jakub Schenk, który ostatnim trafieniem zapewnił zespołowi z Sopotu zwycięstwo.

Wieczór pełen zwrotów akcji w Ergo Arenie zapewnili koszykarze Trefla oraz MKS-u. Podopieczni Žana Tabaka prowadzili już dziewięcioma punktami cztery minuty przed końcem, jednak goście nie poddawali się i doprowadzili nawet do prowadzenia.

Xavier Williams zdobył dwa punkty na sześć sekund przed końcem, co dało prowadzenie i – wydawało się – już końcowy rezultat 81:80. Trener Tabak poprosił o przerwę i rozpracował decydującą akcję, którą w życie wprowadził Jakub Schenk. Zawodnik Trefla wykończył akcję wartą nie tylko dwa punkty, ale również niezwykle ważne zwycięstwo.

Trefl w serii do trzech zwycięstw prowadzi już 2-0. Aby awansować do półfinału, pozostaje postawić kropkę nad „i”. Jeśli się uda, w kolejnej rundzie sopocianie zmierzą się ze zwycięzcą rywalizacji Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski  – WKS Śląsk Wrocław.