Misja „finał” przełożona na później. Trefl przegrywa we Wrocławiu ze Śląskiem

(Fot. KFP/Jerzy Bartkowski)

Trefl Sopot przegrał na we Wrocławiu ze Śląskiem 70:76 w trzecim meczu półfinałowym Orlen Basket Ligi. Prowadzenie podopiecznych Żana Tabaka w serii do trzech zwycięstw zmniejszyło się tym samym do wyniku 2:1. Oznacza to, że finalistę wyłoni kolejne spotkanie na Hali Stulecia, bądź – w przypadku ponownej wygranej Śląska – decydujący mecz w Ergo Arenie.

Kluczowa była trzecia kwarta, którą Trefl przegrał aż dwunastoma punktami. Katem sopocian w tej części spotkania był Daniel Gołębiowski, który trzykrotnie trafiał „trójki”. W perspektywie całego meczu najwięcej rzucał Jakub Nizioł, który zdobył łącznie 16 punktów. Kiepską statystyką dla Trefla były także straty. Odnotowali ich 16, czyli o 6 więcej niż gospodarze.

Śląsk do ostatniej kwarty przystąpił z przewagą 11 punktów. Trefl przebudził się i po skutecznym rzucie za trzy punkty w wykonaniu Benedeka Varadiego gospodarze prowadzili już tylko trzema oczkami. Mecz rozstrzygnął się 45 sekund przed końcową syreną. Jakub Nizioł trafił za trzy, po czym Trefl nie był w stanie już się podnieść i ostatecznie uległ 70:76.

Półfinał numer cztery odbędzie się w poniedziałek o godzinie 20:00 – tym razem we wrocławskiej hali Orbita. Jeśli zwycięży Trefl, zamelduje się w finale. Wygrana Śląska będzie oznaczała przeniesienie rywalizacji do Ergo Areny, gdzie ostatecznie wyłoniony zostanie finalista.

WKS Śląsk Wrocław – Trefl Sopot 76:70 (20:18, 15:18, 22:10, 19:24).

WKS Śląsk Wrocław: Jakub Nizioł 16, Daniel Gołębiowski 13, Dusan Miletić 10, Angel Nunez 9, Marek Klassen 7, Hassani Gravett 7, Saulius Kulvietis 4, Mateusz Zębski 4, Artsiom Parakhouski 2, Aleksander Wiśniewski 2, Łukasz Kolenda 2.

Trefl Sopot: Benedek Varadi 12, Jakub Schenk 11, Paul Scuggs 9, Aaron Best 9, Jarosław Zyskowski 8, Geoffrey Groselle 8, Mikołaj Witliński 6 (10 zb), Auston Barnes 5, Andy Van Vliet 2, Jakub Musiał 0.

Stan rywalizacji do 3 zwycięstw: 2:1 dla Trefla Sopot.