Arka krok bliżej awansu. W finale baraży zagra z Motorem Lublin

(Fot. Krzysztof Mystkowski/KFP)

Sześć bramek mieliśmy okazję zobaczyć w meczu półfinałowym baraży o awans do Ekstraklasy. Arka pokonała u siebie Odrę Opole 4:2 i tym samym po raz pierwszy od spadku w sezonie 2019/20 zakwalifikowała się do finału baraży. Tam zmierzy się z Motorem Lublin.

Jeszcze parę dni temu żółto-niebiescy przeżyli załamanie. W meczu o bezpośredni awans do Ekstraklasy gdynianie potknęli się na ostatniej prostej, przegrywając z GKS-em Katowice. W ten sposób Arka trafiła do baraży i z początku również tu nie było kolorowo.

Na prowadzenie jako pierwsza wyszła Odra  po golu Jiriego Pirocha w 34. minucie. Jeszcze przed przerwą Arka nie tylko odrobiła straty, ale wyszła na prowadzenie. Do przełamania doprowadzili Michał Borecki i Karol Czubak.

Na dwóch golach gdynianie się nie zatrzymali i w drugiej połowie nie przestali atakować. Efektem tego była bramka samobójcza Jakuba Szreka, który chcąc interweniować po dośrodkowaniu Tornike Gaprindaszwilego, skierował piłkę do własnej bramki.

I na tym gdynianie nie poprzestali. W 83. minucie po prostopadłym podaniu Olaf Kobacki minął bramkarza i pewnym strzałem do pustej bramki definitywnie podkreślił przewagę Arki w tym spotkaniu.

W końcówce po akcji z rzutu rożnego Piroch zdołał nieznacznie zmniejszyć straty, zdobywając drugiego w tym spotkaniu gola dla Odry. Do sensacyjnego zwrotu akcji już jednak nie doszło, na powrót było za późno.

Arka tym samym w niedzielę, 2 czerwca zagra u siebie z Motorem Lublin o awans do Ekstraklasy. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00.

Arka Gdynia – Odra Opole 4:2 (2:1)

Bramki: Michał Borecki 42′, Karol Czubak 44′, Jakub Szrek (s.) 60′, Olaf Kobacki 83′ –  Jiri Piroch 34′, 90+3′

Arka Gdynia: Paweł Lenarcik – Marc Navarro, Michał Marcjanik, Ołeksandr Azaćkyj, Przemysław Stolc – Tornike Gaprindaszwili (81′ Kacper Skóra), Jakub Staniszewski (69′ Kasjan Lipkowski), Michał Borecki, Alassane Sidibe (69′ Hubert Adamczyk), Olaf Kobacki – Karol Czubak (77′ Hubert Turski).

Odra Opole: Artur Haluch – Artur Pikk, Jiri Piroch, Mateusz Kamiński, Jakub Szrek – Jakub Antczak (73′ Wiktor Nowak), Rafał Niziołek, Adrian Purzycki (73′ Michał Surzyn), Dawid Czapliński (65′ Maksymilian Hebel), Borja Galan – Jean Franco Sarmiento (73′ Vittorio Continella).

Żółte kartki: Turski, Navarro – Czapliński, Antczak, Hebel, Niziołek.

Sędzia: Piotr Lasyk.