Strzelecki geniusz Zyzia nie pomógł. Koszykarze Trefla przegrali czwarty mecz w EuroCup

Trefl Sopot (Fot. treflsopot.pl)

Porażki w EuroCup, a zwycięstwa na krajowych parkietach. Koszykarze Trefla Sopot w Orlen Basket Lidze dotychczas nie znaleźli pogromcy, z kolei na europejskich parkietach nie poznali smaku zwycięstwa. W środę przegrali czwarty raz, ulegając w Podgoricy Budicnosti 82-93.

Wynik posypał się w połowie pierwszej kwarty. Sopocianie nie mieli pomysłu na zatrzymanie pod koszem bośniackiego środkowego Kenena Kamenjasa. Pierwszą połowę Trefl przegrał różnicą 18 punktów. Dzięki znakomitej skuteczności Jarosława Zyskowskiego, w końcówce udało się skrócić dystans do zaledwie sześciu punktów, ale mistrzowie Czarnogóry na więcej nie pozwolili.

ZYZIO SUPERSTAR

Znakomity mecz rozegrał Jarosław Zyskowski. Niespełna 33-letni skrzydłowy zdobył 33 punkty przy imponującej skuteczności: trafił wszystkie cztery rzuty za dwa punkty, pięć z sześciu za trzy punkty oraz 10 z 12 wolnych.

WILKI POSTRASZYŁY

Za tydzień w Ergo Arenie gościć będzie Wolves Twinsbet Wilno, który rozbił w Badalonii Joventut 86-63. Z zespołem z Hiszpanii Trefl przegrał przed tygodniem u siebie. O obliczu „Wilków” decydują Amerykanie: Cowan, Andrews, Thurman i Brooks.

Buducnost VOLI Podgorica – Trefl Sopot 92:83 (29:20, 19:10, 15:22, 29:31)

Punkty:

Trefl Sopot: Jarosław Zyskowski 33, Tarik Phillip 16, Geoffrey Groselle 10, Marcus Weathers 7, Aaron Best 3, Jakub Schenk 7, Mikołaj Witlinski 4, Andy Van Vliet 3, Robert McGowens 0, Bartosz Jankowski 0

Buducnost VOLI: Kenan Kamenjas 18, Fletcher Magee 17, Rasheed Sulaimon 14, Nikola Tanaskovic 10, McKinley Wright IV 10, Yogi Ferrell 7, Juvan Morgan 6, Mateo Dreznjak 5, Andrija Slavkovic 3, Alen Omic 2, Aleksa Ilic 0