Oskar Kubiak z Arką Gdynia związany był od 2024 roku. Do Trójmiasta trafił z Wdy Świecie. W minionym sezonie był wypożyczony z Gdyni do trzecioligowego Sokoła Kleczew, gdzie rozegrał 18 meczów, strzelił 5 bramek i zaliczył 3 asysty. Do Arki wrócił podczas przerwy zimowej. W rundzie wiosennej rywalizował na poziomie Ekstraklasy, teraz jego pracodawcą będzie grająca w czeskiej ekstraklasie Slavia Praga.
Potencjał Kubiaka na grę w Ekstraklasie zauważył były już trener Arki Dawid Szwarga, który zdecydował się zabrać go na obóz przygotowawczy do Turcji. Po powrocie do Polski skrzydłowy odpłacił się w najlepszy możliwy sposób. Jego trafienie w piłkarskich Derbach Trójmiasta zostało wybrane najładniejszym trafieniem miesiąca PKO BP Ekstraklasy.
Podczas rundy wiosennej Kubiak w barwach Arki wystąpił w 14 spotkaniach, zdobył 3 bramki i zaliczył jedną asystę. Po spadku z Ekstraklasy 19-latek dołączył do grona piłkarzy, których współpraca z Arką dobiegła końca. Od przyszłego sezonu Kubiak będzie bronił barw czeskiej Slavii Praga. Jego umowa ze Slavią obowiązuje do 2030 roku.
Karol Pius








