Ponad sześć tysięcy uczestników Biegu Niepodległości w Gdyni

Zwycięstwem Tomasza Grycko zakończył się Bieg Niepodległości w Gdyni. Zawodnik Blizy Władysławowo przyznaje, że mimo trudnych warunków atmosferycznych już w połowie dystansu czuł, że do mety dotrze jako pierwszy. Odległość 10 km pokonał w 30 minut. Tomasz Grycko dzięki zwycięstwu objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej Grand Prix Gdyni.

Wśród kobiet w Biegu Niepodległości najszybsza była Marta Krawczyńska z Malborka, która wygrała także w klasyfikacji generalnej Grand Prix Gdyni, zaliczanym do naszego radiowego cyklu Pomorze Biega.

– W gdyńskim Grand Prix biegam regularnie. Cieszy, że tak wielu mieszkańców Gdyni decyduje się wziąć udział – mówi pan Antoni, jeden z uczestników imprezy.
4 copy copy copy
W biegu głównym wzięło udział ponad 6,5 tys. osób. Poprzedził go Marsz Niepodległości, który okazał się największą tego typu imprezą w całej Polsce. W marszu nordic walking wzięło udział prawie 700 osób.

Radio Gdańsk pomagało uczestnikom imprezy – w godz. 15:00 – 16:00 graliśmy dla nich „Muzykę do biegania”.