Słuchaj on-line
Radio Gdańsk
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Brak wyników
Pokaż wszystko
Radio Gdańsk
Brak wyników
Pokaż wszystko

Bójka i przepychanki w parku maszyn po meczu Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk

26 maja 2014 08:00
w Wiadomości
A A

Przepychanki, niecenzuralne słowa i mocne deklaracje – to obraz tego, co działo się w parku maszyn po zakończonym meczu Renault Zdunek Wybrzeża Gdańsk z FOGO Unią Leszno. Samo spotkanie nie dostarczyło zbyt wielu emocji. Dostarczyły je dopiero wydarzenia, które miały miejsce po nim w parku maszyn. Najpierw prezes stowarzyszenia GKŻ Wybrzeże i sponsor tytularny gdańskiego klubu Tadeusz Zdunek w rozmowie z dziennikarzami poinformował, że był to ostatni mecz, w którym trenerem gdańskich żużlowców był Stanisław Chomski. Później trener przyznał, że już 14 maja złożył rezygnację ze swojego stanowiska. 

Zawodnicy Renault Zdunek Wybrzeża Gdańsk postanowili jednak spotkać się z trenerem. W szatni odbyła się 40. minutowa narada, podczas której żużlowcy próbowali namówić trenera do pozostania w klubie. – Choć bardzo chciałbym, żeby trener został, to na jego miejscu również bym stąd odszedł, powiedział w rozmowie z Radiem Gdańsk Dominik Kossakowski.

Gdy pierwsze osoby wychodziły z szatni dało się odczuć nerwową atmosferę. Najpierw słychać było niecenzuralne słowa w stronę teamu Artura Mroczki, by chwilę później doszło do rękoczynów. Brali w nich udział członkowie teamów Artura Mroczki, Thomasa Jonassona i Krystiana Pieszczka. Wszystkiemu przyglądały się rodziny zawodników, a także sam trener gdańszczan Stanisław Chomski.

W pewnym momencie z parku maszyn został wyrzucony brat Artura Mroczki. Sam zawodnik w bardzo ostrych słowach skomentował całe zajście. – Jeśli ktoś wypowiada się w kwestii mojego nazwiska, a w parkingu jest mój brat, siostra i wszyscy noszą te same nazwisko i słyszy, że ktoś jest „dupolizem pod nazwiskiem Mroczka”, to nie ma co się dziwić, że ktoś kogoś atakuje.

Artur Mroczka oskarżał też Krystiana Pieszczka o to, że przed meczem oświadcza, iż „jak dostanę pieniądze to pojadę”. – Ja jadę bez względu na wszystko. Jak będą pieniądze to je dostanę. Wierzę ludziom, którzy zarządzają tym klubem, dodał Mroczka.

Do całej sytuacji odniósł się również Tadeusz Zdunek, który w poniedziałek zadecyduje jakie kary zostaną wymierzone uczestnikom incydentu. – Do takiego czegoś nie może dochodzić u profesjonalistów. Rozumiem, że wszyscy byli bardzo zawiedzeni tym, co wydarzyło się na torze, ale to ich nie usprawiedliwia. Cała sytuacja miała miejsce podczas spotkania w szatni, kiedy dołączył do nas ojciec Krystiana Pieszczka. Z jego strony poleciały niecenzuralne słowa wobec mnie i Artura Mroczki. Potem już wiemy co się stało. Będę się starał, aby to właśnie pan Krzysztof Pieszczek został najsurowiej ukarany, ale także mechanik Thomasa Jonassona Paweł Hlib, który w tych zajściach odgrywał znaczącą rolę, skomentował dla Radia Gdańsk wydarzenia w parku maszyn Tadeusz Zdunek.

Według regulaminu, za zachowanie członków teamu odpowiedzialność ponoszą sami zawodnicy. Najsurowszą karą może być 6-miesięczne zawieszenie.

Tagi: sport

REKLAMA

NAJNOWSZE

PEJ i powiat wejherowski podpisały porozumienie drogowe
Kaszuby

PEJ i powiat wejherowski wspólnie zadbają o drogi. Podpisano porozumienie

Polskie Elektrownie Jądrowe i powiat wejherowski podpisały porozumienie...

Adrian Kasprzycki
23 czerwca 2026 - 16:11
nowy statek SAR wybuduje Stocznia Remontowa Shipbuilding, nz. Arkadiusz Marchewka i Sebastian Kluska
Trójmiasto

Nowy statek dla SAR pod koniec 2028 r. Wybuduje go Stocznia Remontowa Shipbuilding

Stocznia Remontowa Shipbuilding wybuduje nowy statek wielozadaniowy SAR...

Adrian Kasprzycki
23 czerwca 2026 - 15:53
Dworzec kolejowy w Elblągu
Elbląg

Duże inwestycje w Elblągu. Dworzec kolejowy i Most Wyszyńskiego doczekają się remontu

Dworzec kolejowy w Elblągu doczeka się remontu. Między...

Martyna Krawcewicz
23 czerwca 2026 - 15:37

ZOBACZ TAKŻE

(Fot. ZSS nr.2 w Gdańsku)
Sport

„Chcę zarażać sportem, a nie lenistwem na kanapie” – Mateusz Binkowski o niezwykłej pasji do ergometru

2026-05-22
(Fot. Urząd Miasta Ustki)
Słupsk

„Orlik” w Ustce przejdzie kompleksową modernizację. Miasto pozyskało środki na inwestycję

2026-05-22
Zdjęcie ilustracyjne (fot. pixabay)
Elbląg

Integracja, wymiana doświadczeń i dobra zabawa. Tydzień osób z niepełnosprawnościami w Elblągu

2026-05-18
Nawigacja
  • O nas
  • Dziennikarze
  • 80 lat Radia Gdańsk
  • Reklama
  • BIP
  • Kontakt
  • Ramówka Radia Gdańsk
  • Częstotliwości
  • Patronaty
  • Polecamy
  • Abonament
  • Polityka prywatności

Dotacja celowa z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego zgodnie z art.31. ust.2. ustawy o radiofonii i telewizji.

© 2025 - Radio Gdańsk

SKRZYNKA24
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
*
Wczytywanie
Brak wyników
Pokaż wszystko
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Słuchaj on-line

© 2026 JNews - Premium WordPress news & magazine theme by Jegtheme.