Słuchaj on-line
Radio Gdańsk
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Brak wyników
Pokaż wszystko
Radio Gdańsk
Brak wyników
Pokaż wszystko

16 tysięcy za korki Lewego i ponad 22 tysiące łącznie. Tyle pieniędzy dla hospicjów udało się zebrać podczas licytacji

20 kwietnia 2018 11:08
w Wiadomości
A A

4 tysiące złotych za sportową bluzę Kamila Stocha z autografem, 850 złotych za koszulkę Mistrzyń Polski w piłce ręcznej, 1500 złotych za złoty naszyjnik od choreograf Katarzyny Sokołowskiej, no i aż 16 tysięcy złotych za korki Lewego. Dobiegła końca ostatnia licytacja na antenie Radia Gdańsk, na rzecz pomorskich hospicjów. Łącznie udało nam się zebrać 22 350 zł!

Ostatnia, piątkowa licytacja była zwieńczeniem akcji. Przedmiotem, przeznaczonym na tę aukcję, były korki Roberta Lewandowskiego. Prawdziwy rarytas. Jeszcze były na nich drobiny ziemi, po której biegał. I autograf przede wszystkim. Robert grał w nich w poprzednim sezonie, strzelał bramki i wygrywał mecze. Słuchacz, który przedstawił się jako Johnny Bros, zaoferował za nie aż 16 tysięcy złotych!

WOLONTARIUSZE WSZĘDZIE

Podczas ostatniej licytacji w studiu Radia Gdańsk z Tomaszem Galińskim obecna była też Aleksandra Kalita z Fundacji Hospicyjnej. – W niedzielę mamy finał naszej akcji. Od samego rana zaczynamy Pola Nadziei na Pomorzu. Miejsc z wolontariuszami będzie wiele, zaczynając od Pucka, aż po Gdynię, Sopot i Gdańsk. W zasadzie wolontariuszy będzie można spotkać pod kościołami, ale też na różnego typu placach, ulicach. Wolontariusze będą wszędzie – mówiła. 

ŻONKIL SPECJALNY

– Wolontariusze będą z charakterystycznymi kwiatami. U nas jest żonkilowo już w każdym hospicjum. Od piątku rozwozimy kwiaty w różne miejsca, do kościołów, lokali gastronomicznych, firm, które z nami współpracują i angażują się w akcję. W niedzielę odbędzie się też żonkilowa parada w Gdańsku, jako symbol Pól Nadziei – dodała Kalita. 

Szczegółowy program tegorocznych Pól Nadziei na Pomorzu >>>TUTAJ.

mk

Tagi: licytacjaPola Nadziei

REKLAMA

NAJNOWSZE

Radna Marzenna Osowicka (na pierwszym planie) dopytywała o racjonalność wydatków w Zakładzie Gospodarki Mieszkaniowej
Kaszuby

Chojnice: Parking ponad pilne remonty. Radni oburzeni postawą ZGM-u

Pół miliona złotych na budowę parkingu przy siedzibie...

Adrian Kasprzycki
31 sierpnia 2026 - 19:09
https://radiogdansk.pl/images/BNP_PodajZmiane_Mapa.png
Kaszuby

Nocna i świąteczna opieka w Miastku nie wróci 1 września

Pomorski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia przesunął na 8...

Adrian Kasprzycki
31 sierpnia 2026 - 18:37
Briefing prasowy na dworcu w Nowym Stawie
Powiśle

Powrót kolei do Nowego Stawu i Nowego Dworu po 38 latach

Do powiatu nowodworskiego wrócą stałe połączenia kolejowe. Rewitalizacji...

Adrian Kasprzycki
31 sierpnia 2026 - 18:27

ZOBACZ TAKŻE

(graf. Pomorze Biega i Pomaga)
Wiadomości

Licytacje się zakończyły, jednak walka o Igorka wciąż trwa. Zebraliśmy 6620 złotych

2026-05-18
(fot. Fundacja Hospicyjna)
Trójmiasto

Żonkilowa Parada 2026. Finał Pól Nadziei na Pomorzu: „Pokazujemy solidarność i empatię”

2026-04-26
Plaża w Łebie (fot. Radio Gdańsk/Łukasz Kosik)
Słupsk

Tereny plażowe w Łebie wystawione na licytacje. Duże zainteresowanie przedsiębiorców

2026-04-24
Nawigacja
  • O nas
  • Dziennikarze
  • Reklama
  • BIP
  • Kontakt
  • Ramówka Radia Gdańsk
  • Częstotliwości
  • Patronaty
  • Abonament
  • Polityka prywatności

Dotacja celowa z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego zgodnie z art.31. ust.2. ustawy o radiofonii i telewizji.

© 2025 - Radio Gdańsk

SKRZYNKA24
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
*
Wczytywanie
Brak wyników
Pokaż wszystko
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Słuchaj on-line

© 2026 JNews - Premium WordPress news & magazine theme by Jegtheme.