Słuchaj on-line
Radio Gdańsk
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Brak wyników
Pokaż wszystko
Radio Gdańsk
Brak wyników
Pokaż wszystko

Nie dać się chemioterapii. Na tych warsztatach kobiety uczą się, jak walczyć z jej wizualnymi efektami

14 maja 2018 13:12
w Wiadomości
A A

Kosmetyczka i psycholog pomagają kobietom chorym na raka. W Wojewódzkim Centrum Onkologii w Gdańsku cyklicznie odbywają się warsztaty dla pań po chemioterapii.

Kobiety uczą się wykonywać makijaż i przymierzają peruki, by w chorobie czuć się lepiej.

W poniedziałek odbyło się kolejne spotkanie. – Panie po chemioterapii potrzebują makijażu. Często wychodzą im rzęsy lub brwi, skóra jest szara. Warto umiejętnie narysować brwi, bo one są ramą twarzy. Trzeba też podkreślić oko i usta. Nie możemy bać się kolorów, szczególnie latem. Polecam też paniom, żeby delikatnie rozświetliły twarz – doradzała wizażystka Alicja Stepokura. Panie krok po kroku uczyły się, jak wykonać makijaż. W prezencie dostały zestaw kosmetyków. Mogły też przymierzyć peruki, by sprawdzić, jak wyglądają w różnych fryzurach.

KOBIETY ZACHWYCONE

– Efekt jest bombowy. Na pewno każda pani, która choruje, chce być piękna i wyglądać tak, jakby nic nie zmieniło się w jej życiu. Choć zmiany są ogromne. Ja skończyłam chemioterapię w sierpniu ubiegłego roku. Malowałam się, by czuć się lepiej, pewniej, po prostu kobieco. Chciałabym mieć już dłuższe włosy, ale muszę jeszcze poczekać. Taki dzień, jak dziś, zdecydowanie poprawia samopoczucie – mówi pani Magdalena.

– Brwi są zupełnie inne niż miałam do tej pory. Zupełnie inaczej wyglądam, nie mogę się poznać. Ale podobam się sobie. Kobietom potrzebne są takie warsztaty. To paradoksalne, ale w tej chorobie spotkałam tylu ludzi miłych i pomocnych, że trudno w to uwierzyć – mówi pani Joanna.

– Taka lekcja z profesjonalistką, to dla nas duża frajda i pomoże nam wyglądać dużo lepiej. Kobieta zawsze chce wyglądać pięknie, bez względu na to czy jest chora czy nie – przyznaje pani Teresa.

– Taki szczęśliwy dzień, że nie mogłam spać z wrażenia. Jak człowiek siedzi w czasie choroby w domu, to zaczyna wariować. Nie zawsze chce się wychodzić z domu. Ale to jest taki przerywnik i dodaje energii. Niby zwykła rzecz – malowanie się, ale stawia na nogi. To taka afirmacja życia – mówi pani Monika.

LEPIEJ SIĘ CZUĆ

Pomysł popiera Urszula Krajewska z Wojewódzkiego Centrum Onkologii. – Mam nadzieję, że panie skorzystają z naszych rad i będą malowały się codziennie, by po prostu lepiej się czuć. Zawsze żartuję, że robimy naloty i sprawdzamy czy panie wykorzystują kosmetyki, które dostają, czy leżą na półce. Warto zrobić coś dla siebie, wychodzić do ludzi odmienionym. To naprawdę dodaje optymizmu – mówi.

Warsztaty organizuje Fundacja Piękniejsze Życie. Są bezpłatne, ale obowiązują zapisy. Kolejne już 4 czerwca. Szczegóły na stronie Fundacji http://www.piekniejszezycie.org/ lub Wojewódzkiego Centrum Onkologii.

Joanna Stankiewicz/mili

Tagi: zdrowie

REKLAMA

NAJNOWSZE

Na Zatoce Gdańskiej powstanie drugi pływający terminal LNG (FSRU 2). Nz. minister energii Miłosz Motyka
Trójmiasto

Nowa jednostka FSRU 2 na Zatoce Gdańskiej. „Gwarancja poprawy odporności gospodarki”

Na Zatoce Gdańskiej powstanie drugi pływający terminal LNG...

Adrian Kasprzycki
25 czerwca 2026 - 19:43
Dni Chojnic odbędą się w dniach 26-28 czerwca. (Fot. KFP/Mateusz Ochocki)
Kaszuby

Koncerty gwiazd, występy zespołów lokalnych i Jarmark Świętojański. Rozpoczynają się Dni Chojnic

W piątek 26 czerwca rozpoczną się Dni Chojnic....

k.pius
25 czerwca 2026 - 19:18
Władimir Kliczko w Gdańsku na Konferencji na rzecz Odbudowy Ukrainy
Trójmiasto

Władimir Kliczko: Wołodymyr Zełeński powinien był przyjechać do Gdańska

Prezydent Wołodymyr Zełeński powinien był przyjechać do Gdańska....

Adrian Kasprzycki
25 czerwca 2026 - 18:19

ZOBACZ TAKŻE

Dziennikarka Anna Rębas z Radia Gdańsk trzyma mikrofon i nagrywa wywiad z dwojgiem ekspertów w korytarzu Gdańskiej Akademii Medycznej Nauk Stosowanych (GAMNS)
Trójmiasto

„Szkoła Zdrowia” i debata o geriatrii. Ponad 200 gdańskich seniorów spotkało się w GAMNS

2026-06-24
Bieg po Nowe Życie ulicami Gdańska (Fot. materiały prasowe)
Trójmiasto

Bieg po Nowe Życie wraca do Gdańska. Razem dla transplantacji i świadomego dawstwa narządów

2026-06-11
Nowy rezonans magnetyczny w słupskim Szpitalu Wojewódzkim
(Fot. Radio Gdańsk/Joanna Merecka-Łotysz)
Słupsk

Nowoczesny rezonans magnetyczny będzie wkrótce dostępny dla pacjentów słupskiego szpitala

2026-06-10
Nawigacja
  • O nas
  • Dziennikarze
  • 80 lat Radia Gdańsk
  • Reklama
  • BIP
  • Kontakt
  • Ramówka Radia Gdańsk
  • Częstotliwości
  • Patronaty
  • Polecamy
  • Abonament
  • Polityka prywatności

Dotacja celowa z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego zgodnie z art.31. ust.2. ustawy o radiofonii i telewizji.

© 2025 - Radio Gdańsk

SKRZYNKA24
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
*
Wczytywanie
Brak wyników
Pokaż wszystko
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Słuchaj on-line

© 2026 JNews - Premium WordPress news & magazine theme by Jegtheme.