Słuchaj on-line
Radio Gdańsk
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Brak wyników
Pokaż wszystko
Radio Gdańsk
Brak wyników
Pokaż wszystko

Chcesz dostać drzewko? Przyjdź na akcję 100 tysięcy drzew na 100-lecie niepodległości Polski

7 września 2018 22:50
w Wiadomości
A A
https://radiogdansk.pl/images/BNP_PodajZmiane_Mapa.png

W niedzielę rusza akcja „100 tysięcy drzew na 100-lecie niepodległości Polski”. Każdy może do wydarzenia dołączyć i otrzymać sadzonkę drzewka do samodzielnego zasadzenia. Przedsięwzięcie ma charakter ogólnopolski i odbędzie się w kilku miastach. W Gdańsku piknik ekologiczny i akcja rozdawania drzewk odbędzie się w Parku Reagana.

Ogólnopolska akcja „100 tysięcy drzew na 100-lecie niepodległości Polski 1918-2018″ – to wielkie przedsięwzięcie patriotyczno-ekologiczne, które w niedzielę 9 września 2018 organizuje Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wraz z Wojewódzkimi Funduszami Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Akcja ma na celu uczczenie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, a przy okazji ma także zwrócić uwagę Polaków na potrzebę dbałości o środowisko naturalne. – Jedną z form nowoczesnego patriotyzmu jest ochrona środowiska – powiedział nam Macjej Kazienko prezes WFOŚiGW w Gdańsku. Rozmawialiśmy o tym w Magazynie Ekologicznym Radia Gdańsk. Posłuchaj audycji:
/audio/dok2/eko-100.mp3

Poprzez powszechną akcję sadzenia drzew, NFOŚiGW i WFOŚiGW chcą podkreślić, że proekologiczne działania każdego z nas mają wymierne znaczenie. Niezmiernie ważne są nasze codzienne czynności, takie jak segregacja i właściwa utylizacja odpadów, szacunek dla polskiej przyrody, w tym także otaczającej nas zieleni na ulicach, osiedlach, skwerach, czy w parkach.

Uroczysta inauguracja akcji odbędzie się w Warszawie podczas plenerowej konferencji prasowej z udziałem gości specjalnych – premiera Mateusza Morawieckiego i ministra środowiska Henryka Kowalczyka oraz gospodarza przedsięwzięcia prezesa NFOŚiGW Kazimierza Kujdy.

Plakat akcji w Gdańsku.

W Gdańsku wielka akcja posadź #DrzewodlaPolski odbędzie się na parkingu przy wejściu A do Parku Reagana (skrzyżowanie Al. Jana Pawła II i ul. Czarny Dwór). Organizatorzy czekają na chętnych w godz. 10:00 – 16:00. Akcja organizowana jest wspólnie z Bankiem Ochrony Środowiska, Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Gdańsku, Gdańskimi Usługami Komunalnymi. Rozdawane będą sadzonki rodzimych gatunków drzew – derenia jadalnego, świerka schrenki, sosny kosówki, sosny pospolitej. Przygotowano 1 500 sadzonek. Będzie je można otrzymać w zamian za przekazane do powtórnego przetworzenia odpady, m.in. butelki plastikowe typu PET, baterie, puszki aluminiowe, makulaturę, żarówki, świetlówki, „elektrośmieci” itp. Można też przynieść odpady, których ze względu na toksyczność, nie powinno się umieszczać w tradycyjnych śmietnikach, takie jak przeterminowane leki czy stare farby. Będzie mnóstwo atrakcji, niespodzianek i konkursów. Odbywać się będą warsztaty papieru czerpanego. Będzie koło fortuny dla najmłodszych i zabawy związane z segregacją odpadów. Na wszystkich czekać będzie strefa relaksu, a w niej leżaki, książki i dobra atmosfera.

Akcja odbywa się pod Patronatem Honorowym Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawickiego i jest realizowana w ramach projektu „Niepodległa”.

Włodzimierz Raszkiewicz

Tagi: ekologianiepodległośćprzyroda

REKLAMA

NAJNOWSZE

Dar Młodzieży cumuje w cumuje w Norfolk. Jednostkę odwiedza amerykańska Polonia
Wiadomości

Amerykańska Polonia odwiedza Dar Młodzieży. Ostatnie dni żaglowca w Norfolk [ZDJĘCIA]

Dar Młodzieży, statek szkolny Uniwersytetu Morskiego, cumuje od...

a.maszota
21 czerwca 2026 - 22:47
Na zdjęciu dentysta sprawdza uzębienie dziecka
Kaszuby

Darmowy dentysta dla uczniów chojnickich podstawówek

Od 1 września uczniowie wszystkich szkół podstawowych w...

Adrian Kasprzycki
21 czerwca 2026 - 20:17
Eliza Zeidler
Wiadomości

Gościem Radia Gdańsk będzie Eliza Zeidler, sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych

Gość: Eliza Zeidler, sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów...

Adrian Kasprzycki
21 czerwca 2026 - 19:33

ZOBACZ TAKŻE

Kontener na odzież w Chojnicach
Kaszuby

Ekologiczna akcja w Chojnicach. Zebrano 48 ton tekstyliów

2026-06-20
Włodzimierz Raszkiewicz, Michał Pasieczny, Piotr Szymański i Anna Borys przy mobilnym studiu Radia Gdańsk w Rumi
Kaszuby

Rumia zielona, ekologiczna i czysta. Radio Gdańsk odwiedziło wszystkie trzy!

2026-06-12
Ptak znaleziony podczas akcji obrączkowania (Fot. Nadleśnictwo Kartuzy, Lasy Państwowe)
Kaszuby

Miały go zjeść, a otoczyły opieką. Pisklak myszołowa na Kaszubach „wychowywany” przez bieliki

2026-06-10
Nawigacja
  • O nas
  • Dziennikarze
  • 80 lat Radia Gdańsk
  • Reklama
  • BIP
  • Kontakt
  • Ramówka Radia Gdańsk
  • Częstotliwości
  • Patronaty
  • Polecamy
  • Abonament
  • Polityka prywatności

Dotacja celowa z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego zgodnie z art.31. ust.2. ustawy o radiofonii i telewizji.

© 2025 - Radio Gdańsk

SKRZYNKA24
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
*
Wczytywanie
Brak wyników
Pokaż wszystko
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Słuchaj on-line

© 2026 JNews - Premium WordPress news & magazine theme by Jegtheme.