Słuchaj on-line
Radio Gdańsk
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Brak wyników
Pokaż wszystko
Radio Gdańsk
Brak wyników
Pokaż wszystko

Aleksandra Dulkiewicz: „Wszyscy mamy łzy w oczach, ale urząd służy mieszkańcom, jak każdego dnia”

14 stycznia 2019 09:31
w Wiadomości
A A

– Bardzo dziękujemy, że jesteście razem z nami, zarówno dla nas, jak i dla państwa jest to bardzo trudna sytuacja. Wielu z nas nie spało tej nocy, dziękujemy że państwa relacje są spokojne i wyważone. Na razie sytuacja jest bez zmian, a obowiązki prezydenta pełni teraz Aleksandra Dulkiewicz – powiedziała podczas konferencji prasowej Magdalena Skorupka-Kaczmarek. – Pozwólcie, że przeczytam oświadczenie. Wszyscy zadajemy sobie pytanie, jak mogło do tego dojść. Musimy podkreślić, że prezydent Paweł Adamowicz jest otwarty, spotyka się z mieszkańcami, to najważniejsza zasada jego prezydentury. Dla niego bardzo ważne jest, żeby można było spotkać się z nim w urzędzie, na koncercie, na ścieżce rowerowej. Zawsze interweniuje osobiście, gdy uważa, że jest taka potrzeba – zaznaczała, pełniąca obowiązki prezydenta Gdańska, Aleksandra Dulkiewicz.

– Gdy prezydent dojdzie już do zdrowia, to się nie zmieni, bo Gdańsk jest miastem solidarnym i otwartym, także dzięki jego codziennej pracy. Nie wiemy, co kierowało człowiekiem, który dopuścił się tego czynu, ale błagam, wyeliminujmy agresję z życia codziennego, politycznego. Nie wolno eskalować przemocą. Gdyby Paweł Adamowicz mógł teraz mówić, to pewnie właśnie to by chciał nam powiedzieć. W imieniu bliskich prezydenta bardzo proszę, by tej trudnej sytuacji, tego dramatu, nie wykorzystywać politycznie i ideologicznie – dodała.
„SŁUŻYMY MIESZKAŃCOM JAK KAŻDEGO DNIA”
 

– Wszyscy mamy łzy w oczach, ale urząd służy mieszkańcom, jak każdego dnia. W poniedziałek rano spotkaliśmy się z urzędnikami, by przekazać im informacje i poprosić o normalną, codzienną pracę dla gdańszczan. Prosimy o solidarność i wyrozumiałość. Ja osobiście będę starała się wykonywać obowiązki jak najlepiej, bo wiem, że tego Paweł Adamowicz oczekuje ode mnie i od wszystkich – zakończyła Aleksandra Dulkiewicz.

– Po wydarzeniu czworo psychologów pracowało na miejscu. W nocy także rozpoczęli pracę na dwóch telefonach interwencyjnych. Odebrali ich około 40, część z nich przerodziła się w spotkania osobiste. Prosimy o kontakt, jeśli ktokolwiek czuje się w dyskomforcie po tym, co się stało. Nie można pozostawać w takim momencie samym. Apeluję do rodziców i opiekunów, by zwolnić na chwilę, porozmawiać z dziećmi, pytać, co przeżywają. Takiego wsparcia teraz potrzebują. Z pomocy psychologicznej możne skorzystać każdy i będzie ona trwała tak długo, póki będzie potrzebna – dodał Piotr Kowalczuk.

 

mk

Tagi: Aleksandra Dulkiewiczzabójstwo Pawła Adamowicza

REKLAMA

NAJNOWSZE

Nie odbędzie się X Żeglarska Parada Świętojańska - poinformował Pomorski Związek Żeglarski. Nz. piąta edycja parady (fot. Mateusz Ochocki / KFP)
Trójmiasto

Nie odbędzie się jubileuszowa parada żeglarska w Gdyni. Organizatorzy podają powód

Planowana na sobotę, 27 czerwca, jubileuszowa X Żeglarska...

Piotr Puchalski
23 czerwca 2026 - 22:25
Sesja Rady Miasta (Fot. Radio Gdańsk/Michał Karcz)
Trójmiasto

Kontrowersje ws. sesji absolutoryjnej w Gdańsku. Chodzi o udział mieszkańców w debacie

Stowarzyszenie Kocham Gdańsk chce wyjaśnień w sprawie kolejności...

Adrian Kasprzycki
23 czerwca 2026 - 21:32
Umundurowany policjant w białej czapce z daszkiem i żółtej kamizelce z napisem "POLICJA" kieruje ruchem drogowym w centrum Gdańska. Stoi tyłem, zwrócony twarzą w lewo. W tle widać samochód osobowy wjeżdżający na skrzyżowanie dróg w Gdańsku. W mieście będą obowiązywać zmiany w organizacji w ruchu w związku z Konferencją na rzecz Odbudowy Ukrainy
Trójmiasto

Gdańsk: od środy utrudnienia w związku z Konferencją na rzecz Odbudowy Ukrainy

Od środy do piątku w Gdańsku będą obowiązywać...

Piotr Puchalski
23 czerwca 2026 - 21:01

ZOBACZ TAKŻE

remont Gdańsk
Trójmiasto

„Zabawa w duże klocki” w Gdańsku. Remont Huciska z użyciem elementów prefabrykowanych

2026-06-19
Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz w czasie sesji Rady Miasta Gdańska, 18.06.2026 r. (fot. Grzegorz Mehring/gdansk.pl)
Trójmiasto

Aleksandra Dulkiewicz z wotum zaufania i absolutorium. W tle protest rad dzielnic

2026-06-18
Sesja Rady Miasta (Fot. Radio Gdańsk/Michał Karcz)
Trójmiasto

Trwa absolutoryjna sesja rady miasta. Władze Gdańska podsumowują rok 2025

2026-06-18
Nawigacja
  • O nas
  • Dziennikarze
  • 80 lat Radia Gdańsk
  • Reklama
  • BIP
  • Kontakt
  • Ramówka Radia Gdańsk
  • Częstotliwości
  • Patronaty
  • Polecamy
  • Abonament
  • Polityka prywatności

Dotacja celowa z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego zgodnie z art.31. ust.2. ustawy o radiofonii i telewizji.

© 2025 - Radio Gdańsk

SKRZYNKA24
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
*
Wczytywanie
Brak wyników
Pokaż wszystko
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Słuchaj on-line

© 2026 JNews - Premium WordPress news & magazine theme by Jegtheme.