Słuchaj on-line
Radio Gdańsk
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Brak wyników
Pokaż wszystko
Radio Gdańsk
Brak wyników
Pokaż wszystko

Pierwsze w historii Święto Politechniki Gdańskiej. „Naukowiec nigdy nie może powiedzieć: stop, dosyć już zrobiłem”.

27 marca 2019 13:52
w Wiadomości
A A

Politechnika Gdańska obchodziła pierwsze w historii Święto Uczelni. Na uroczystym, otwartym posiedzeniu senatu przyznano tytuły naukowe oraz wręczono medale i odznaczenia pracownikom.

W uroczystości wzięli udział między innymi przedstawiciele władz, duchowieństwa oraz reprezentanci uczelni wyższych z Polski, Ukrainy i Białorusi. Pojawili się również rektorzy Politechniki Gdańskiej i emerytowani wykładowcy. W wygłoszonym przemówieniu rektor uczelni, profesor Jacek Namieśnik podkreślał potrzebę ciągłego rozwoju w zawodowej karierze naukowej. – Pracownik naukowy nigdy nie może powiedzieć: „stop, dosyć już zrobiłem i mogę spocząć na laurach”. To jest niekończąca się historia. Życzę więc, by tak było i w państwa przypadku – mówił do profesorów i doktorów, którzy otrzymali stopnie naukowe.

NAJWYŻSZA NAGRODA

Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego wręczył Srebrny Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” byłemu rektorowi profesorowi Aleksandrowi Kołodziejczykowi. – To nagroda dla profesora, który przez wiele lat promował kulturę na terenie Politechniki Gdańskiej poprzez organizowanie różnego rodzaju koncertów czy wystaw. To dobrze, że uczelnia, która się kojarzy z naukami ścisłymi wprowadza też refleksję humanistyczną. Pan profesor ma w tej dziedzinie szczególne zasługi, dlatego zostało to zauważone i nagrodzone najważniejszym dyplomem.

WYSOKI POZIOM

– Liczba osób, które mieliśmy dzisiaj okazję podziwiać, które odbierały nagrody, świadczy o tym, że Politechnika jest rzeczywiście filarem pomorskiej nauki – stwierdził wojewoda pomorski, Dariusz Drelich. Jak tłumaczy rektor,profesor Jacek Namieśnik – to efekt stałego zachęcania do rozwoju. – Zawdzięczamy to właściwej polityce w zakresie promowania większej aktywności. Składa się na to wiele czynników, nie można wyróżnić tu jednego powodu. Jest też szczególna atmosfera, wszyscy widzą, że warto pracować efektywnie. Widać to też po frekwencji, wszyscy chcą być tutaj razem.

POWÓD DO DUMY

Zadowolenia nie ukrywali też uhonorowani. – Właśnie otrzymałam tytuł doktora nauk technicznych w dyscyplinie informatyka – mówiła Aleksandra Karpus. – Jest to dla mnie uznanie dotychczasowego wysiłku, który włożyłam w prace badawcze, ale też powód do dumy. Mam oczywiście plany kontynuowania pracy, nadal w dziedzinie informatyki, ale być może w zastosowaniach medycznych. Chcę żeby to też przyniosło efekt dla społeczeństwa, było przydatne dla wszystkich.

O oprawę artystyczną uroczystości zadbał Chór Akademicki. Na Politechnice Gdańskiej uczy się ponad 15 tysięcy studentów I i II stopnia.

Julia Rzepecka

Tagi: Politechnika Gdańskastudiaświętouczelnia wyższa

REKLAMA

NAJNOWSZE

Kasa biletowa w Sopot Centrum
Trójmiasto

Na parkingu podziemnym przy Sopot Centrum będzie można płacić kartą. Kierowcy czekali na to 10 lat

Pod koniec sierpnia zostanie wprowadzona płatność bezgotówkowa za...

Anna Kobryń
24 czerwca 2026 - 16:38
Konferencja Greenpeace w Gdańsku dot. bezpieczeństwa energetycznego
Trójmiasto

Wojenne lekcje z Ukrainy. Nowy raport Greenpeace ostrzeżeniem dla Polski

Z apelem o rozproszenie źródeł energii zwrócili się...

Adrian Kasprzycki
24 czerwca 2026 - 16:19
Donald Tusk, Trasa Kaszubska
Kaszuby

Donald Tusk przetestował Trasę Kaszubską. Tak zachwalał nowy odcinek S6 [FILM]

W najbliższy piątek kierowcy przejadą ponad 40-kilometrowym odcinkiem...

Adrian Kasprzycki
24 czerwca 2026 - 15:47

ZOBACZ TAKŻE

(fot. Uniwersytet Gdański)
Trójmiasto

Trójmiejskie uczelnie w czołówce rankingu Perspektywy 2026

2026-06-23
Grupa około 30 osób stojących przed nowoczesnym budynkiem z dużymi szklanymi oknami i ciemną fasadą. Większość osób jest ubrana w stroje biznesowe lub smart casual. W centralnej części zdjęcia znajduje się rząd mężczyzn w garniturach. Wokół nich stoją inni uczestnicy, w tym kilka kobiet. Z tyłu widać również młodsze osoby. Wszyscy patrzą w stronę obiektywu, a na ich twarzach widać uśmiechy lub neutralne wyrazy twarzy. To zdjęcie pamiątkowe przedstawicieli pięciu gdańskich uczelni, które podpisały wspólne stanowisko popierające ustawę o związku metropolitalnym w województwie pomorskim
Trójmiasto

Przedstawiciele pięciu gdańskich uczelni poparli ideę związku metropolitalnego

2026-06-18
Absolwenci Politechniki Gdańskiej podczas Dnia Absolwenta w Gmachu Głównym, odbierający medale z okazji 50-lecia ukończenia studiów. Spotkanie pokoleń na uczelni w Gdańsku
Trójmiasto

Studiowali 50 lat temu, teraz odebrali medale. Dzień Absolwenta Politechniki Gdańskiej

2026-06-13
Nawigacja
  • O nas
  • Dziennikarze
  • 80 lat Radia Gdańsk
  • Reklama
  • BIP
  • Kontakt
  • Ramówka Radia Gdańsk
  • Częstotliwości
  • Patronaty
  • Polecamy
  • Abonament
  • Polityka prywatności

Dotacja celowa z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego zgodnie z art.31. ust.2. ustawy o radiofonii i telewizji.

© 2025 - Radio Gdańsk

SKRZYNKA24
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
*
Wczytywanie
Brak wyników
Pokaż wszystko
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Słuchaj on-line

© 2026 JNews - Premium WordPress news & magazine theme by Jegtheme.