Sukces kwidzynian w Ogólnopolskich zawodach pływackich „Puchar Orki”. Młodzi sportowcy zdobyli kilkanaście medali

Na starcie zawodów zorganizowanych w grudziądzkiej pływali stanęło prawie 200 zawodników z 19 klubów z całej Polski. Kwidzyn reprezentowali uczniowie klas sportowych VIIIe i  VIIe oraz zawodnicy klubu MTS. Kwidzynianie zdobyli 14 medali.

Cenne trofea  zdobyli: Magda Dobrowolska, Nikola Iljin, Bartek Bródka, Kinga Chojnacka, Michała Janusiewicz, Lena Szachmytowska oraz sztafeta w składzie Lena Szachmytowska, Kinga Chojnacka, Agata Wojnicz, Magda Dobrowolska. Dodatkowo troje uczniów stanęło na podium w klasyfikacjach generalnych w swoich rocznikach: drugi był Bartek Bródka, a trzecia Lena Szachmytowska i Juliusz Stojek.

POBITE ŻYCIOWE REKORDY

Satysfakcji z dokonań swoich podopiecznych nie kryje selekcjoner kwidzyńskich pływaków.

– Jestem bardzo zadowolony z postawy ich wszystkich. Gratuluję medalistom, ale też tym, którzy pomimo tego, iż nie zdobyli medali pływali na bardzo wysokim poziomie poprawiając swoje rekordy życiowe – powiedział po zawodach trener Artur Szachmytowski.