Słuchaj on-line
Radio Gdańsk
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Brak wyników
Pokaż wszystko
Radio Gdańsk
Brak wyników
Pokaż wszystko

W Sopocie zainstalowano paczkomat zasilany energią słoneczną. To część programu o nazwie „Green City”

16 sierpnia 2021 06:13
w Trójmiasto, Wiadomości
A A

W Sopocie stanął paczkomat zasilany energią słoneczną, wyposażony w panele fotowoltaiczne. Miasto wraz z firmą InPost podpisało list intencyjny dotyczący współpracy przy realizacji programu „Green City”.

Przypomnijmy, że w kwietniu zdemontowano paczkomaty, które umiejscowione były na Brodwinie oraz osiedlu Mickiewicza w Sopocie. Od tego czasu mieszkańcy skarżyli się na utrudnienia związane z odbiorem paczek. Jest to uciążliwe szczególnie w czasie pandemii, gdy duża część handlu przeniosła się do internetu. Teraz urządzenia, w których można odebrać i nadać paczkę, wróciły na swoje miejsce. Nowy paczkomat pojawił się natomiast przy ulicy Polnej 7.

CEL PROGRAMU „GREEN CITY”

List intencyjny w sprawie współdziałania przy programie „Green City” został podpisany przez wiceprezydenta Sopotu Marcina Skwierawskiego i wiceprezesa zarządu InPost Damiana Niewiadomskiego. Jak wyjaśnia Skwierawski, celem programu jest podjęcie działań promujących ekologię oraz wspieranie transportu niskoemisyjnego.

– Zależy nam na współpracy, aby jeszcze bardziej ograniczać emisję CO2 do atmosfery i poprawić się jakość życia mieszkańców. Uzyskają oni dostęp do szerokiej gamy paczkomatów, które będą porozstawiane równomiernie w Sopocie. Urządzenia sprawdziły się w czasie pandemii, kiedy zmieniły się nasze przyzwyczajenia oraz podejście do kupowania przedmiotów. Dziś większość rzeczy zamawiamy przez internet i odbieramy właśnie w paczkomatach – dodaje Marcin Skwierawski.

Jak podkreśla wiceprezydent Sopotu, wspólnie z firmą InPost planowane jest podjęcie szeregu działań innowacyjnych, proekologicznych oraz wpływających na poprawę jakości powietrza w Sopocie.

Do końca roku programem „Green City” mają zostać objęte kolejne miasta w Polsce. Niebawem w Sopocie będzie 20 paczkomatów.

Marta Włodarczyk/raf

Tagi: automat paczkowyekologiaSopot

REKLAMA

NAJNOWSZE

Krzysztof Dowgiałło zmarł w wieku 88 lat (Fot. gdynia.pl)
Trójmiasto

Zmarł Krzysztof Dowgiałło, działacz opozycji PRL i współtwórca „Ballady o Janku Wiśniewskim”

Nie żyje Krzysztof Dowgiałło, architekt, działacz opozycji demokratycznej...

k.pius
22 czerwca 2026 - 15:43
ECS. Wizyta Kolegium Komisarzy. Nz. Premier Donald Tusk, Ursula von der Leyen - przewodnicząca KE, Aleksandra Dulkiewicz prezydent Gdańska. 07.02.2025 r. (fot. Anna Rezulak / KFP)
Trójmiasto

Ursula von der Leyen otworzy Konferencję na rzecz Odbudowy Ukrainy w Gdańsku

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen wygłosi...

Piotr Puchalski
22 czerwca 2026 - 15:25
Kobieta w żółtej kamizelce odblaskowej z napisem „INSPEKCJA OCHRONY ŚRODOWISKA” stoi tyłem na zielonym, porośniętym trawą terenie i obserwuje akcję gaśniczą. W tle widać czerwony wóz strażacki, kłęby dymu nad halą przemysłową oraz budynek z szyldem „AEROSOL SERVICE”. To pożar fabryki aerozoli w Charnowie
Słupsk

Śledztwo ws. pożaru w fabryce w Charnowie poprowadzi Prokuratura Okręgowa w Słupsku

Prokuratura Okręgowa w Słupsku będzie gospodarzem śledztwa dotyczącego...

Piotr Puchalski
22 czerwca 2026 - 14:51

ZOBACZ TAKŻE

Plaża w Sopocie. Tłumy ludzi korzystają z upałów
Trójmiasto

Zdążyli przed załamaniem pogody. Tłumy turystów na plaży w Sopocie

2026-06-21
Marzena Bakowska oraz Krzysztof Szczepaniak, Aleksandra Głogowska i Iwona Rusek, którzy opowiadają w audycji, jak powstaje słuchowisko
Salon Artystyczny

Jak skraść serce i ucho słuchaczy słuchowisk? Rozmowa z autorką tekstów, reżyserką i aktorem na festiwalu Dwa Teatry

2026-06-21
Danuta Stenka i Andrzeja Seweryna siedzących obok siebie w jasnych fotelach podczas gali Festiwalu „Dwa Teatry”. Oboje są odwróceni do siebie profilami, patrzą sobie głęboko w oczy i ciepło się uśmiechają. Danuta Stenka, mająca krótkie, ciemne włosy i ubraną elegancką, czarną kreację bez rękawów, delikatnie trzyma lewą dłoń na policzku Andrzeja Seweryna, a prawą dłonią ściska jego rękę. Andrzej Seweryn – z półdługimi, siwymi włosami, w okularach w ciemnych oprawkach i ciemnej marynarce z poszetką – patrzy na nią z widocznym wzruszeniem. Na pierwszym planie, u dołu kadru, widoczne są bukiety różowych piwonii. Tło jest jednolite, w jasnoniebieskim odcieniu
Kultura

Danuta Stenka i Andrzej Seweryn laureatami Wielkich Nagród 25. Festiwalu „Dwa Teatry”

2026-06-20
Nawigacja
  • O nas
  • Dziennikarze
  • 80 lat Radia Gdańsk
  • Reklama
  • BIP
  • Kontakt
  • Ramówka Radia Gdańsk
  • Częstotliwości
  • Patronaty
  • Polecamy
  • Abonament
  • Polityka prywatności

Dotacja celowa z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego zgodnie z art.31. ust.2. ustawy o radiofonii i telewizji.

© 2025 - Radio Gdańsk

SKRZYNKA24
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
*
Wczytywanie
Brak wyników
Pokaż wszystko
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Słuchaj on-line

© 2026 JNews - Premium WordPress news & magazine theme by Jegtheme.