Derby tym razem dla Trefla. Świetny mecz Michała Kolendy

Gdynia, 07.04.2022, Koszykowka. EBL. Mecz Asseco Arka Gdynia - Trefl Sopot, Gdynia , Polska., Basketball. Polish Basket League. Match Asseco Arka Gdynia - Trefl Sopot, Gdynia, Poland., NZ: Josh Sharma, Adrian Bogucki, Filip Dylewicz , FOT. Tomasz Zasinski / 400mm.pl

Zaczęła świetnie Asseco Arka, ale prawdziwych zwycięzców poznaje się po finiszu. Tym razem lepszą końcówkę zaprezentował Trefl Sopot, który zrewanżował się za jesienną porażkę derbową z Ergo Areny, zwyciężając w Gdyni 98:90.

Arka rewelacyjnie weszła w mecz i w niczym nie przypominała zespołu, który o nic już nie walczy. W pierwszej kwarcie z dobrej strony pokazały się dwa skrajne pokolenia graczy – wetaran Filip Dylewicz, dziurawiący kosz celnymi trójkami i młody Wojciech Tomaszewski, efektownie latający nad obręczami. Wynik 12:2, oraz 27:19 po pierwszej kwarcie dla miejscowych był efektem bardzo mądrej, zespołowej gry podopiecznych Mitrovicia.

Trefl obudził się w drugiej kwarcie. Sygnał do ataku dali Darrin Dorsey i Michał Kolenda, których dobra dyspozycja pozwoliła szubko wyrównać, a w konsekwencji pod koniec pierwszej połowy wyjść także na prowadzenie. Szczególnie starszy z klanu Kolendów imponował formą, w całym meczu rzucił 28-punktów, co jest jego najlepszym osiągnięciem w tym sezonie, popartym 63-procentową skutecznością rzutów z gry, 3. asystami i 5. zbiórkami. Ale sopocianie mieli więcej bohaterów – wymieniony wcześniej Dorsey zagrał równie dobrze, jak przed kilkoma tygodniami z Piernikami z Torunia, notując 19-punktów. Swoje dołożyli także zdobywcy 12 oczek – DeAndre Davis i Josh Sharma.

NA STYKU

Arka była równorzędnym rywalem, nie pozwoliła Treflowi odskoczyć, ale za dobrą dyspozycją z pierwszej kwarty i pomysłowością w egzekucji, nie poszły czyny w drugiej połowie. Świetny Bartłomiej Wołoszyn miał wsparcie tylko w Anthonym Durhamie, Adamie Hrycaniuku i Filipie Dylewiczu, reszta popadła w przeciętność. W końcówce przy stanie 93:90 dla Trefla, Boykins nie trafił za trzy, a goście dorzucili jeszcze kilka oczek, odzierając Arkę ze złudzeń.