Anna Kiełbasińska z SKLA Sopot z brązem lekkoatletycznych Mistrzostw Europy

EPA/RONALD WITTEK Dostawca: PAP/EPA.

To była znakomita środa dla polskiej lekkoatletyki. Trzy medale, w tym brąz zawodniczki SKLA Sopot Anny Kiełbasińskiej w biegu na 400 metrów. Finał rozegrany został z udziałem aż trzech Polek, z których dwie stanęły na podium.

W finale biegu na 400 metrów nie zawiodła faworytka, Holenderka Femke Boll. Podobne powody do radości mielli jednak polscy kibice, bowiem znakomicie spisały się Biało-czerwone. Natalia Kaczmarek ponownie złapała magiczną barierę 50 sekund, finiszując na drugiej pozycji z wynikiem 49,94. Świetną końcówkę miała Anna Kiełbasińska, która na ostatnich metrach wydrapała brąz wynikiem 50,29. – Chce mi się płakać. Jeszcze to do mnie nie dociera. Tu jest szaleńcza atmosfera. Jestem zmęczona. Ten bieg chyba nie potoczył się tak jak powinien. Zamieniłyśmy się rolami. Ja zaczęłam wolniej, a Natalia zaczęła szybciej. Popisałam się mocną końcówką, bo byłam chyba piąta po wyjściu z wirażu – zaznaczyła na mecie Kiełbasińska.

Pierwszy raz w historii ME trzy Polki startowały w finale na 400 m. Iga Baumgart-Witan ukończyła bieg w czasie 51,28 i zajęła ósme miejsce. Polska po trzech dniach lekkoatletycznych mistrzostw Europy zajmuje siódme miejsce w klasyfikacji medalowej. Biało-czerwoni zdobyli do tej pory pięć medali: jeden złoty oraz po dwa srebrne i brązowe.

Anna Kiełbasińska została w lutym Sportową Osobowością Miesiąca Radia Gdańsk. Laureatów prezentujemy w każdą pierwszą niedzielę miesiąca. W sierpniu zwyciężył 10-krotny Mistrz Świata, żeglarz Piotr Tarnacki.