Wyniki wyborów, rząd opozycji i rewolucyjna zmiana ustroju Unii Europejskiej [ŚRODA W RADIU GDAŃSK]

O wynikach wyborów i ewentualnych planach politycznych Jarosław Popek porozmawia z „Gościem Dnia Radia Gdańsk”, którym będzie Artur Dziambor, pomorski poseł partii Wolnościowcy. Początek spotkania punktualnie o godz. 8:30.

Wygrana, która nie jest zwycięstwem. Kto zostanie premierem? Czy politycy ugrupowań opozycyjnych są w stanie stworzyć stabilny rząd, przy tak ogromnej różnorodności poglądów? Czy w najbliższym czasie czeka nas chaos polityczny? Z czego zrezygnuje opozycja, jeśli zacznie rządzić krajem? W najbliższym czasie czeka nas głosowanie dotyczące rewolucyjnej zmiany ustroju UE, w tym likwidacji weta. Co to oznacza? Te kwestie Andrzej Urbański w „Komentarzach Radia Gdańsk” poruszy z prof. Grzegorzem Grochowskim, politologiem, wykładowcą akademickim i prezesem fundacji „Wiem i Umiem” oraz dr. Andrzejem Szabaciukiem, politologiem, specjalistą od stosunków międzynarodowych i Wschodu z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Dyskusję na naszej antenie rozpoczniemy kilka minut po godz. 9:00.

O gospodarce morskiej i sytuacji na tym rynku w programie „Ludzie i Pieniądze” Tomasz Sosnowski porozmawia z Piotrem Frankowskim, redaktorem naczelnym portalu „Namiary na Morze i Handel” oraz profesorem Markiem Grzybowskim, prezesem Bałtyckiego Klastra Morskiego i Kosmicznego. Pierwsze pytania – kilka minut po godz. 9:30.