Sześć organizacji z Pomorza otrzymało granty w ramach programu „Pionierki i Pionierzy Energii Społecznej”. Oprócz finansowania uczestnicy mogą liczyć na mentoring, szkolenia oraz wsparcie w realizacji swoich pomysłów. Szansę na grant miały organizacje, które chcą działać na rzecz poprawy jakości życia lokalnych społeczności.
Jak podkreślała Beata Rutkiewicz, wojewoda pomorska, liderzy to osoby, które nie tylko w czasach pokoju działają na terenie swoich miejscowości, ale wiodą prym również wtedy, kiedy przychodzi kryzys.
– Angażując się w taki projekt jak Pomorski Fundusz Energii Społecznej, razem z Fundacją Energa chcielibyśmy, aby takich osób było jak najwięcej. Są one fundamentem naszego bezpieczeństwa i ochrony ludności, ponieważ są dobrze zorganizowane, chętne do pracy i szybkie w podejmowaniu decyzji – mówiła.
PRZESTRZEŃ DIALOGU WE WŁADYSŁAWOWIE
Wśród nagrodzonych znalazła się inicjatywa Anastazji Spitsiny z Fundacji Atelier Jerszow.
– To będzie projekt skierowany do mieszkańców, który zrealizujemy we Władysławowie. Będziemy budować przestrzeń dialogu poprzez sztukę, spotkania naukowe i przyrodnicze. Będziemy dużo działać i rozmawiać o ptakach Bałtyku – wyjaśniała.
Organizatorzy zapowiadają kolejną odsłonę programu. Nabór do następnej edycji ma rozpocząć się jesienią.
Anna Kobryń/aKa








