Słuchaj on-line
Radio Gdańsk
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Brak wyników
Pokaż wszystko
Radio Gdańsk
Brak wyników
Pokaż wszystko

Obwodnica Metropolitalna Trójmiasta oficjalnie otwarta. Pierwsi kierowcy przejechali nową trasą

18 czerwca 2025 10:42
w Region
A A
Na otwarciu trasy był obecny minister infrastruktury Dariusz Klimczak (fot. Radio Gdańsk/Mateusz Czerwiński)

Na otwarciu trasy był obecny minister infrastruktury Dariusz Klimczak (fot. Radio Gdańsk/Mateusz Czerwiński)

To jedna z najważniejszych inwestycji drogowych ostatnich lat na Pomorzu. Obwodnica Metropolitalna Trójmiasta ma o 30 procent odciążyć ekspresową szóstkę, czyli obwodnicę Trójmiasta. 18 czerwca został otwarty pierwszy 22-kilometrowy odcinek tej kluczowej trasy.

Odcinek prowadzący do Chwaszczyna przez Miszewo i dalej przez obwodnicę Żukowa do Glincza został oddany do użytku w obecności ministra infrastruktury Dariusza Klimczaka. Tuż przed pierwszym wjazdem na fragment Obwodnicy Metropolitalnej Trójmiasta ustawiła się kolejka samochodów.

Klimczak podkreślił, że ruch w tej części Pomorza wymagał wybudowania zupełnie nowej drogi. – Przed nami jest jeszcze druga część metropolitarnej obwodnicy Trójmiasta, chcemy ją otworzyć do końca tego roku – stwierdził minister i dodał, że bardzo się cieszy, że udało się północną część obwodnicy Trójmiasta przed wakacjami.

🛣 OBWODNICA METROPOLITALNA TRÓJMIASTA – NOWY ODCINEK JUŻ OTWARTY. CO TO OZNACZA DLA MIESZKAŃCÓW GMINY ŻUKOWO?

🎤 Mariola…

Opublikowany przez Gmina Żukowo Środa, 18 czerwca 2025

SĄ UŁATWIENIA ORAZ UTRUDNIENIA

Choć mówimy o sporych ułatwieniach dla kierowców, to warto zaznaczyć, że wystąpią także komplikacje. Do tej pory można było skorzystać z łączników, by z Trasy Kaszubskiej wjechać na krajową 20. Ta droga zamienia się wraz z otwarciem Obwodnicy Metropolitalnej Trójmiasta w wojewódzką 211. Łączniki są likwidowane, by drogowcy przez następny kwartał mogli kończyć prace w tym miejscu.

Pierwsi kierowcy już przejechali trasą (fot. Radio Gdańsk/Mateusz Czerwiński)

W tej chwili, by zjechać na dotychczasową krajową 20, trzeba skorzystać z węzła Wielki Kack, Dąbrowa, a następnie z ulic Brunona Synaka oraz Rdestowej. Z kolei do samego Żukowa wjedziemy przez obwodnicę tej miejscowości, a następnie przez Glincz.

Węzeł Żukowo na razie pozostanie zamknięty. Na krajowej 7, a od dziś wojewódzkiej 501, drogowcy przez trzy miesiące będą budować rondo, które połączy się z Obwodnicą Metropolii Trójmiejskiej. Zostanie tam wprowadzony ruch wahadłowy.

Otwarty odcinek (fot. Radio Gdańsk/Mateusz Czerwiński)

Posłuchaj materiału naszego reportera:

https://radiogdansk.pl/wp-content/uploads/2025/06/18062025-WiM-OMT.mp3

Mateusz Czerwiński/mk

Tagi: Mateusz CzerwińskiObwodnica Metropolitalna Trójmiasta

REKLAMA

NAJNOWSZE

Widok z lotu ptaka na plac budowy drogi. Na piaszczystym terenie widoczna jest żółta ciężarówka wywrotka oraz pracująca obok niej duża koparka gąsienicowa. Ilustracja do rozpoczęcia przygotowań do budowy obwodnicy Starogardu Gdańskiego
Kociewie

Sąd rozstrzygnął spór o obwodnicę Starogardu Gdańskiego. GDDKiA szykuje się do podpisania umowy

Po roku skarg i odwołań kończą się kłopoty...

Piotr Puchalski
26 czerwca 2026 - 23:29
Zmarł Mieczysław Serafin, wieloletni pracownik Radia Gdańsk (fot. Radio Gdańsk/Włodzimierz Raszkiewicz)
Wiadomości

Nie żyje Mieczysław Serafin, wieloletni dziennikarz i pracownik Radia Gdańsk

Zmarł Mieczysław Serafin, wieloletni dziennikarz związany z gdańską...

Piotr Puchalski
26 czerwca 2026 - 22:34
Na zdjęciu uczestnicy Konferencji na Rzecz Odbudowy Ukrainy
Trójmiasto

Zakończyła się Konferencja na rzecz Odbudowy Ukrainy. Podpisano porozumienia na kwotę 10 mld euro

7,5 tysiąca uczestników, 200 podpisanych porozumień na kwotę...

Anna Kobryń
26 czerwca 2026 - 21:46

ZOBACZ TAKŻE

Dwaj robotnicy w pomarańczowych strojach odblaskowych i niebieskich kaskach pracują o zmierzchu na pasie zieleni przy ulicy 3 Maja w Gdańsku. Mężczyzna na pierwszym planie zwija grubą stalową linę, a drugi robotnik w tle trzyma przewód. W tle widoczna jest jezdnia z jadącymi samochodami, klasyczny gmach budynku oraz żółty znak ostrzegawczy z tramwajem. Zdjęcie ilustruje utrudnienia dla pasażerów z powodu remontu Węzła Hucisko - zmiany rozkłady jazdy tramwajów i autobusów w Gdańsku od soboty, 27 czerwca
Trójmiasto

Przebudowa Węzła Hucisko w Gdańsku. Od soboty zmiany w rozkładach jazdy tramwajów i autobusów

2026-06-26
Na zdjęciu uczestnicy przekazania radionadajnika podziemnej Solidarności
Trójmiasto

Radionadajnik podziemnej „Solidarności” trafił do Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku. To jedyny taki egzemplarz w Polsce

2026-06-26
Burmistrz Debrzna Marta Urbańska
Kociewie

Burmistrz Debrzna z absolutorium i wotum zaufania

2026-06-26
Nawigacja
  • O nas
  • Dziennikarze
  • 80 lat Radia Gdańsk
  • Reklama
  • BIP
  • Kontakt
  • Ramówka Radia Gdańsk
  • Częstotliwości
  • Patronaty
  • Polecamy
  • Abonament
  • Polityka prywatności

Dotacja celowa z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego zgodnie z art.31. ust.2. ustawy o radiofonii i telewizji.

© 2025 - Radio Gdańsk

SKRZYNKA24
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
*
Wczytywanie
Brak wyników
Pokaż wszystko
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Słuchaj on-line

© 2026 JNews - Premium WordPress news & magazine theme by Jegtheme.