Policjant drogówki z Człuchowa wyprzedzał „na trzeciego” na drodze krajowej nr 20 pod Kościerzyną. Nagranie z niebezpiecznego zdarzenia opublikował portal PiraciDrogowi.pl.
Na filmie widać, jak radiowóz, bez użycia sygnałów uprzywilejowania, wyprzedza kolumnę pojazdów. Aby uniknąć zderzenia, kierowca jadący z naprzeciwka musiał zjechać na pobocze. Sprawą zajęli się policjanci z Kościerzyny, którzy ustalili, że radiowozem kierował 20-letni funkcjonariusz z powiatu człuchowskiego.
– Kierującym oznakowanym radiowozem, który dopuścił się wykroczenia drogowego, był funkcjonariusz pełniący służbę na terenie powiatu człuchowskiego. W związku ze stworzeniem zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym został ukarany mandatem karnym oraz przypisano mu 10 punktów karnych. Niezależnie od odpowiedzialności za wykroczenie wobec funkcjonariusza zostaną wyciągnięte konsekwencje dyscyplinarne przewidziane obowiązującymi przepisami – poinformował asp. sztab. Piotr Kwidziński, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie.
Jak ustaliło Radio Gdańsk, policjant został ukarany mandatem w wysokości 1300 złotych.







