Czterech piłkarzy Polonii Chodzież zostało pobitych po niedzielnym meczu wyjazdowym w Nowym Stawie. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy, którzy awansowali do 3. Ligi. Po meczu na murawę wbiegli kibice, pomiędzy fanami Gromu a kibicami, piłkarzami i sztabem szkoleniowym Polonii Chodzież doszło do bijatyki. Bramkarz Polonii w wyniku otrzymanych obrażeń stracił przytomność.
Sprawę bada aktualnie policja w Malborku. Jak informuje rzecznik malborskiej komendy Martyna Orzeł, funkcjonariusze ustalili tożsamość uczestników zdarzenia. Względem nich zostaną przeprowadzone czynności procesowe.
– Ponadto policjanci ustalili personalia osób, które podczas meczu odpaliły race i świece dymne. Wniosek o ich ukaranie trafił do sądu – dodaje Martyna Orzeł
Podczas zabezpieczenia zatrzymano również jednego kibica Polonii Chodzież, który zniszczył radiowóz. Mężczyzna usłyszał już zarzut zniszczenia mienia.
js/kp








