Słupszczanie „wybiegali” osiem złotych medali i nowy rekord województwa. „Najważniejsza jest radość z tego, co się robi”

Słupszczanie z Akademii Młodego Lekkoatlety mistrzami Polski w sztafecie 4×100 metrów. Zawody odbyły się w Krakowie. Nastolatkowie okazali się najlepsi i zdobyli cztery złote medale. Kolejne cztery złota zdobyli podczas finałów Lekkoatletycznych Czwartków w Łodzi.

Złoto przywieźli mieszkańcy Słupska z zespołu Akademii Młodego Lekkoatlety Słupsk. W biegu 4×100 U16 zwyciężyli Kacper Kozaczuk, Kacper Kasprzycki, Oliwier Kołodziejski i Marek Zakrzewski. Wynik 44,06 sekund jest tylko o 0,19 sekundy gorszym od rekordu Polski. Jest jednocześnie nowym rekordem województwa w tej kategorii wiekowej.

SPOTKANIE Z PREZYDENT SŁUPSKA

Młodzi mistrzowie spotkali się w piątek z prezydentem Słupska. Podczas spotkania opowiadali o zawodach, o swoich planach na przyszłość oraz w jaki sposób doszło do zainteresowania się bieganiem.

– Najważniejsza jest radość z tego co się robi, wyniki są drugorzędne. Ale to, że podopieczni Tomasza Czubaka, mistrza świata w sztafecie 4×400, zdobyli złoto, zasługuje na jak najwyższe uznanie – mówiła podczas spotkania prezydent Krystyna Danilecka-Wojewódzka.