Kolejne zwycięstwo Czarnych Słupsk na parkietach 1 ligi. Kapitalny mecz Adriana Kordalskiego

Czarni Słupsk z kolejnym zwycięstwem w pierwszej lidze koszykarzy. Mimo początkowych problemów słupszczanie pokonali Znicz Basket Pruszków 84:68 i zachowali pozycję lidera. Jednym z bohaterów spotkania był rozgrywający „Czarnych” – Adrian Kordalski.

Goście zaczęli bardzo dobrą, pierwszą kwartą, w której zdobyli aż 30 punktów. Pruszkowianie grali szybko, a przede wszystkim skutecznie, trafiając trzy z siedmiu rzutów za trzy punkty. Czarni grali zbyt wolno, żeby zaskoczyć rywali. Goście pewnie wygrali pierwszą część gry 30:20.

SKUTECZNA DRUGA KWARTA

Pierwsze dwie minuty drugiej kwarty to bardzo dobre akcje gospodarzy, którzy zdobyli 9 punktów z rzędu. Znicz Basket Pruszków zdobył w drugiej kwarcie pierwsze punkty dopiero w trzeciej minucie gry. Przez chwilę był remis, ale pruszkowianie znowu przejęli inicjatywę w meczu wychodząc na kilkupunktowe prowadzenie. Jednak w końcówce drugiej kwarty „Czarni” znowu zagrali skuteczniej i wyszli na prowadzenie wygrywając tę odsłonę 27-11. Po dwudziestu minutach, mimo słabej pierwszej kwarty, gospodarze prowadzili z zespołem z Pruszkowa 47-41.

POWIĘKSZALI PRZEWAGĘ

Po przerwie gospodarze utrzymali dobrą intensywność gry i odskoczyli zespołowi gości na ponad 10 punktów, kontrolując wydarzenia na parkiecie. Pruszkowianom w tej części gry wyraźnie zabrakło skuteczności i po trzech kwartach ulegali „Czarnym” różnicą 14 punktów  – 69-55.

– Początek meczu nie był dobry dla nas, ale potem udało nam się uporządkować grę – nówił po spotkaniu zawodnik STK Czarni Słupsk Filip Małgorzaciak.

WYRAŹNA DOMINACJA

W czwartej kwarcie gospodarze już wyraźnie panowali na boisku powiększając przewagę do 20 punktów. Kapitalny mecz rozegrał Adrian Kordalski. Rozgrywający Czarnych Słupsk zdobył 20 punktów, dokładając do tego 10 asyst. Świetna skuteczność za trzy punkty – cztery trafione z sześciu oddanych i w sumie 19 punktów to dorobek Filipa Małgorzaciaka.

Gospodarze pewnie pokonali Znicz Basket Pruszków 84-68. STK Czarni Słupsk zachowali pozycję lidera pierwszej ligi koszykarzy.