Ważne zwycięstwo STK Czarni Słupsk. Koszykarze ze Słupska pewnie pokonali KS Pogoń Prudnik 89:72

Koszykarze STK Czarnych Słupsk wygrali trzynasty mecz w pierwszoligowych rozgrywkach. Tym razem w kontrolowany sposób ograli na wyjeździe Pogoń Prudnik. Pierwsza kwarta spotkania była dość wyrównana i z dużą liczbą punktów zdobytych zarówno przez gości, jak i gospodarzy. Zakończyła się wynikiem 24:30.

W drugich dziesięciu minutach gry to Czarni serią punktową „odjechali” gospodarzom, trafiając do przerwy aż osiem z siedemnastu rzutów za trzy punkty. Goście dominowali na tablicach, zbierając aż 22 piłki wobec 12 gospodarzy i notując aż 17 asyst. Przede wszystkim pierwsza piątka Czarnych Słupsk miała wsparcie z ławki rezerwowych. Aż 28 punktów zdobyli w pierwszych dwudziestu minutach gry zmiennicy. Po dwóch kwartach Czarni pewnie prowadzili w Prudniku aż 59:39.

Trzecia kwarta spotkania to jednak dla podopiecznych Mantasa Cesnauskisa część meczu, o której chcieliby jak najszybciej zapomnieć. Tylko dziewięć zdobytych punktów wobec osiemnastu straconych i przewaga gości nad Pogonią Prudnik zmalała do 11 oczek  – 57:68.

W czwartej kwarcie oba zespoły bardzo długo nie mogły zdobyć punktów. Gospodarze pierwsi rozpoczęli trafianie w ostatniej części gry, niwelując straty do zaledwie sześciu punktów. Trafieniem za trzy punkty odpowiedział jednak Filip Małgorzaciak i Czarni znowu odskoczyli na bezpieczny dystans. W końcówce to goście kontrolowali grę, wygrywając ostatecznie 89:72.

Punkty dla STK Czarnych Słupsk: Adrian Kordalski 19, Filip Małgorzaciak 17, Wojciech Fraś 14, Patryk Pełka 9, Damian Janiak 8, Hubert Wyszkowski 5, Wojciech Jakubiak 5 punktów