Piętnasta wygrana koszykarzy Czarnych w I lidze. Zdecydowała dyspozycja w rzutach z dystansu

Wyjazdowe zwycięstwo koszykarzy Czarnych Słupsk. Słupszczanie wygrali z Sokołem Rawlplug Łańcut 79:73. Niemal perfekcyjny mecz zagrał Damian Janiak, który poprowadził Czarnych do zwycięstwa, zdobywając 18 punktów, trafiając wszystkie cztery rzuty za trzy i dokładając pięć zbiórek i sześć asyst.

Czarni słabo zagrali tylko w pierwszej kwarcie, w której zdobyli zaledwie 10 punktów. Jednak przez kolejne trzy części spotkania niwelowali ośmiopunktową stratę z pierwszej odsłony.

Słupszczanie seryjnie trafiali za trzy punkty, w całym meczu wykorzystali 13 z 29 rzutów zza linii. Zebrali tylko osiem piłek w ataku i przegrali walkę na tablicach z gospodarzami.

Jednak zdecydowała większa agresywność i pewność w grze. W 38. minucie spotkania niebezpiecznie na plecy upadł Adrian Kordalski. Rozgrywający Czarnych nie wrócił już na pakiet. W końcówce meczu za trzy trafiali Janiak oraz Małgorzaciak i Czarni utrzymali przewagę, wygrywając mecz na trudnym terenie.

Punkty dla Czarnych zdobywali: Janiak 18, Małgorzaciak 15, Kordalski 12, Pełka i Fraś po 11, Dutkiewicz 6, Długosz 4 i Jakubiak 2.

To piętnaste zwycięstwo STK Czarnych Słupsk w pierwszej lidze.