Słuchaj on-line
Radio Gdańsk
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Brak wyników
Pokaż wszystko
Radio Gdańsk
Brak wyników
Pokaż wszystko

Wygodne fotele, elektryczne gniazdka i klimatyzacja. To połączenie kolejowe ucieszy mieszkańców Ustki i Bielska-Białej

28 stycznia 2021 10:48
w Słupsk
A A

Ustka zyskała bezpośrednie połączenie pociągiem Intercity z Bielskiem-Białą. Pociąg bez przesiadek kursuje każdego dnia od połowy grudnia. O uruchomieniu linii, jakiej kurort nie miał zimą od lat, nie wiedziały nawet władze miasta.

Anna Zakrzewska z biura prasowego PKP Intercity podkreśliła, że skład Ustka – Bielsko-Biała ma bardzo wysoki standard. – Połączenie uruchomiono 13 grudnia w związku z zakończeniem modernizacji linii 405. Jest ujęte w rocznym rozkładzie na sezon 2020/2021, to pociąg IC Szyndzielnia relacji Bielsko-Biała – Ustka. Kursuje codziennie między innymi przez Koszalin, Poznań, Opole czy Wrocław. Pociąg zestawiony jest ze zmodernizowanych wagonów. Podróżni mogą korzystać na jego pokładzie z klimatyzacji, elektrycznych gniazdek i wygodnych foteli – dodała.

PO CICHU, BEZ PROMOCJI

Michał Szymajda z Rynku Kolejowego wytłumaczył, że pociąg Intercity nie dojeżdżał do Ustki od kilkudziesięciu lat. – Powrót składów Intercity w połączeniach bezpośrednich do Ustki jest z pewnością bardzo dużą nowością w rozkładzie jazdy. O takie rozwiązanie zabiegali samorządowcy i parlamentarzyści od wielu lat. Zaskakujące jest to, że PKP Intercity niemal zupełnie pominęło fakt uruchomienia tego pociągu w swoich komunikatach prasowych, nie przeprowadziło żadnej akcji marketingowej. No i efekt jest taki, że teraz mało kto wie, że po naprawdę wielu, wielu latach starań to połączenie zostało uruchomione – podsumował.

Jak wskazał, atutem są nie tylko wysokie standardy czy wygoda, ale także prędkość podróży. – Ma niezłe osiągi również w komunikacji z miastami na trasie. Na przykład na odcinku Słupsk-Poznań to rekordowe cztery godziny i 23 minuty. Bielsko-Biała – Ustka to dziesięć i pół godziny. To jest naprawdę dobry czas. Mam nadzieję, że pasażerowie „zagłosują nogami” i ten pociąg przetrwa.

MIASTO SKORZYSTA

Eliza Mordal, rzecznik prasowy urzędu miejskiego w Ustce przyznała, że o uruchomieniu połączenia dowiedziała się od dziennikarza Radia Gdańsk. – Bardzo nas to cieszy, tym bardziej, że Bielsko-Biała to nasze miasto partnerskie. Chcielibyśmy, by ten pociąg kursował również w okresie letnim. Podczas ubiegłorocznych wakacji dojeżdżały do nas pociągi dalekobieżne z Krakowa, Katowic czy Poznania. Zależy nam na dobrym skomunikowaniu miasta, ponieważ w czerwcu oddajemy do użytku nowoczesny węzeł transportowy i mamy nadzieję, że jak największa liczba mieszkańców i turystów będzie korzystała z tego ekologicznego środka transportu – poinformowała.

Pociąg Intercity Bielsko-Biała – Ustka ma kursować co najmniej do połowy grudnia 2021 roku.

 

Posłuchaj materiału dziennikarza Radia Gdańsk:

 

/audio/dok3/tit_intercity_slup_280121_net.mp3

 

Przemysław Woś/ako

Tagi: PKP

REKLAMA

NAJNOWSZE

Marta Cienkowska o remoncie w Hevelianum, Gdańsk
Trójmiasto

Minister Marta Cienkowska: „To miejsce musi żyć”. Rządowe pieniądze na remont w Hevelianum

Będzie to miejsce spotkań, edukacji i kultury, łączące...

Adrian Kasprzycki
24 czerwca 2026 - 22:07
Dziennikarka Anna Rębas z Radia Gdańsk trzyma mikrofon i nagrywa wywiad z dwojgiem ekspertów w korytarzu Gdańskiej Akademii Medycznej Nauk Stosowanych (GAMNS)
Trójmiasto

„Szkoła Zdrowia” i debata o geriatrii. Ponad 200 gdańskich seniorów spotkało się w GAMNS

Ponad 200 osób należących do gdańskiego Stowarzyszenia Kulturalno-Oświatowego...

Piotr Puchalski
24 czerwca 2026 - 20:29
Gdańsk, spotkanie "Kobiet Odbudowujących Ukrainę". Podpisano deklarację o utworzeniu Koalicji Solidarności Odpornych Społeczności. Nz. m. in. Karolina Mzyk-Callias
Trójmiasto

Koalicja Solidarności Odpornych Społeczności. Ważna deklaracja podpisana w Gdańsku

W Gdańsku podpisano deklarację o utworzeniu Koalicji Solidarności...

Adrian Kasprzycki
24 czerwca 2026 - 19:45

ZOBACZ TAKŻE

(fot. Radio Gdańsk/Pola Malańska)
Wiadomości

Kolej wróci na dawne linie Pomorza. „Będziemy pierwszym województwem w Polsce…”

2026-06-08
(fot. Wikimedia Commons)
Kaszuby

Rewolucja na stacji Władysławowo. Nowy tor, dodatkowy peron i dużo więcej połączeń

2026-05-04
Wizualizacja dworców w Słupsku i Gdyni Chyloni (graf. PKP)
Wiadomości

Blisko 150 milionów złotych dofinansowania na modernizację pomorskich dworców

2026-04-21
Nawigacja
  • O nas
  • Dziennikarze
  • 80 lat Radia Gdańsk
  • Reklama
  • BIP
  • Kontakt
  • Ramówka Radia Gdańsk
  • Częstotliwości
  • Patronaty
  • Polecamy
  • Abonament
  • Polityka prywatności

Dotacja celowa z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego zgodnie z art.31. ust.2. ustawy o radiofonii i telewizji.

© 2025 - Radio Gdańsk

SKRZYNKA24
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
*
Wczytywanie
Brak wyników
Pokaż wszystko
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Słuchaj on-line

© 2026 JNews - Premium WordPress news & magazine theme by Jegtheme.