Słuchaj on-line
Radio Gdańsk
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Brak wyników
Pokaż wszystko
Radio Gdańsk
Brak wyników
Pokaż wszystko

Nowe miejsca dla pacjentów covidowych w szpitalach w Słupsku i Miastku. To z powodu dużego wzrostu liczby zakażeń

26 marca 2021 10:17
w Słupsk
A A

W piątek w regionie słupskim jest 126 nowych zakażeń koronawirusem. Patogen potwierdzono u 70 osób ze Słupska i 56 z powiatu. Z powodu koronawirusa w Słupsku i powiecie zmarło pięć osób. W powiecie bytowskim jest 57 nowych zakażeń, w lęborskim 48. Ponadto w powiecie lęborskim minionej doby z  powodu koronawirusa zmarło pięć osób. W województwie pomorskim jest 2625 nowych przypadków, a w kraju 35 143.

Rząd ogłosił nowe zasady bezpieczeństwa. Od najbliższej soboty do 9 kwietnia zostaną zamknięte przedszkola i żłobki, markety budowlane i meblowe oraz zakłady fryzjerskie i kosmetyczne. Zmniejszona będzie maksymalna liczba osób w sklepach, centrach handlowych i kościołach. Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że nie wyklucza żadnego scenariusza, jeśli wprowadzane obostrzenia nie przyniosą skutków.

Od soboty obowiązuje również zakaz organizowania, ale także udziału w zgromadzeniach, „w tym imprezach, spotkaniach i zebraniach niezależnie od ich rodzaju”. Do tej pory obowiązywał wyłącznie zakaz organizowania zgromadzeń. Był jednak od tego wyjątek w postaci zgromadzenia spontanicznego. Od soboty każdy, kto weźmie udział w jakimkolwiek zgromadzeniu, może zostać ukarany.

SZPITAL W SŁUPSKU

Z powodu wzrostu zakażeń Słupski szpital wojewódzki o dwadzieścia zwiększy liczbę łóżek dla chorych na COVID-19 oraz o pięć dla podejrzanych o zakażenie wirusem.

– To kolejne miejsca dla chorych na koronawirusa, które udostępnimy. W minionym tygodniu oddział zwiększył ich liczbę o dziesięć – mówił Marcin Prusak, rzecznik słupskiego szpitala. – Zgodnie z decyzją wojewody pomorskiego, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Słupsku został zobowiązany do uruchomienia dodatkowych dwudziestu miejsc dla chorych na COVID-19. Aby sprostać temu zdaniu, trwa przebudowa oddziału chirurgii urazowo-ortopedycznej na potrzeby oddziału izolacyjnego. Oddział chirurgii urazowo-ortopedycznej zostanie przeniesiony do pomieszczeń oddziału kardiologicznego i rehabilitacji kardiologicznej, które będą dzielone przez oba oddziały. Ograniczenie możliwości pracy oddziału chirurgii urazowo-ortopedycznej oznacza, iż wstrzymuje on, zgodnie z rekomendacją ministra zdrowia, planowe zabiegi endoprotezoplastyki. Zabiegi leczące urazy wykonywane będą w oddziale bez zmian – dodał Marcin Prusak.

Po zmianach Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Słupsku będzie posiadał łącznie 110 miejsc dla chorych na COVID-19 oraz osób podejrzanych o zachorowanie.

SZPITAL W MIASTKU

Także miastecki szpital zwiększa liczbę łóżek dla pacjentów covidowych. Z tego powodu do odwołania wstrzymana zostaje praca na pięciu oddziałach: porodówce, intensywnej terapii, neonatologii oraz chirurgii i interny. Teraz zostaną one przekształcone na oddział covidowy. Do szpitala w Miastku przyjmowane będą wyłącznie osoby w stanie zagrożenia życia. Liczba łóżek w miasteckim szpitalu zwiększy się z 39 do 85.


Joanna Merecka-Łotysz/ap

Tagi: COVID-19Słupsk

REKLAMA

NAJNOWSZE

Kasa biletowa w Sopot Centrum
Trójmiasto

Na parkingu podziemnym przy Sopot Centrum będzie można płacić kartą. Kierowcy czekali na to 10 lat

Pod koniec sierpnia zostanie wprowadzona płatność bezgotówkowa za...

Anna Kobryń
24 czerwca 2026 - 16:38
Konferencja Greenpeace w Gdańsku dot. bezpieczeństwa energetycznego
Trójmiasto

Wojenne lekcje z Ukrainy. Nowy raport Greenpeace ostrzeżeniem dla Polski

Z apelem o rozproszenie źródeł energii zwrócili się...

Adrian Kasprzycki
24 czerwca 2026 - 16:19
Donald Tusk, Trasa Kaszubska
Kaszuby

Donald Tusk przetestował Trasę Kaszubską. Tak zachwalał nowy odcinek S6 [FILM]

W najbliższy piątek kierowcy przejadą ponad 40-kilometrowym odcinkiem...

Adrian Kasprzycki
24 czerwca 2026 - 15:47

ZOBACZ TAKŻE

Mural w Słupsku upamiętniający sanitariuszki II Wojny Światowej
Słupsk

Upamiętnienie sanitariuszek II wojny światowej. W Słupsku powstał nowy mural

2026-06-24
Zdjęcie ilustracyjne (fot. Pixabay.com)
Słupsk

Zaszczep się przeciw krztuścowi. Kolejna akcja 25 czerwca

2026-06-23
Prawie 100 osób wbiegło na wieżę ratusza w Słupsku (fot. Radio Gdańsk/Łukasz Kosik)
Słupsk

Ekstremalny bieg na wieżę ratusza z okazji urodzin Słupska

2026-06-20
Nawigacja
  • O nas
  • Dziennikarze
  • 80 lat Radia Gdańsk
  • Reklama
  • BIP
  • Kontakt
  • Ramówka Radia Gdańsk
  • Częstotliwości
  • Patronaty
  • Polecamy
  • Abonament
  • Polityka prywatności

Dotacja celowa z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego zgodnie z art.31. ust.2. ustawy o radiofonii i telewizji.

© 2025 - Radio Gdańsk

SKRZYNKA24
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
*
Wczytywanie
Brak wyników
Pokaż wszystko
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Słuchaj on-line

© 2026 JNews - Premium WordPress news & magazine theme by Jegtheme.