Dwa razy złoto, dwa razy srebro. Słupszczanie z medalami mistrzostw Polski lekkoatletów do lat 18

Młodzi słupscy sportowcy z Akademii Młodego Lekkoatlety wrócili z Mistrzostw Polski do lat 18, które odbyły się we Włocławku. Przywieźli ze sobą medale.

Impreza była kolejnym sukcesem sprintera, 16-letniego Marka Zakrzewskiego, który w biegu na 100 metrów pozostaje niepokonany od trzech lat. Wynik uzyskany we Włocławku – 10,66 s. jest jego rekordem życiowym. To już trzeci tytuł Zakrzewskiego, zdobyty w różnych kategoriach wiekowych. Widać już wyraźnie, że rysuje się przed tym biegaczem szansa na prawdziwą sportową przyszłość.

(Źródło: KPS Sport)

Marek Zakrzewski zdobył również złoty medal w sztafecie 4×100 metrów, w której biegli obok niego Jan Gostomczyk, Szymon Depa i Oliwier Kołodziejski. Czas uzyskany przez drużynę AML Słupsk – 42,35 s. jest najlepszym tegorocznym wynikiem w tej kategorii wiekowej.

SERBRO

Medal srebrny w skoku wzwyż wywalczył Kevin Małek, podopieczny trenerki Bernadety Kopeć, prezeski klubu AML. Wynik Małka, 206 cm, jest nie tylko bardzo dobry, to także jego rekord życiowy.

Drugi srebrny medal wywalczyła sztafeta 4×400 metrów w składzie Kacper Kasprzyk, Jan Gostomczyk, Szymon Depa i Oliwier Kołodziejski.

DRUGIE MIEJSCE W KLASYFIKACJI MEDALOWEJ

Słupskich biegaczy prowadzi Tomasz Czubak, jeden najbardziej utytułowanych polskich czterystumetrowców, ciągle aktualny rekordzista Polski na tym dystansie.

Cztery krążki – dwa złote i dwa srebrne – dały słupskiemu klubowi drugie miejsce w klasyfikacji medalowej mistrzostw. W klasyfikacji punktowej ekipa słupska zajęła piątej miejsce, a jego znaczenie niech podkreśli fakt, że w tej kategorii sklasyfikowano aż 226 zespołów z całej Polski.