Grupa Sierleccy Czarni Słupsk zagrają ze Śląskiem Wrocław w półfinale Energa Basket Ligi

Rywala Czarnych wyłonił sobotni, piąty mecz ćwierćfinału play off koszykarzy pomiędzy Zastalem Zielona Góra a WKS-em Śląsk Wrocław. Wygrali go wrocławianie 86:80. Pierwszy mecz półfinałowy odbędzie się we wtorek, 3 maja w Słupsku.

Pierwsze dwa spotkania w Zielonej Górze wygrał Zastal. Kolejne dwa mecze rewanżowe – WKS, który doprowadził serię do remisu 2:2. O wszystkim decydował więc mecz nr pięć, który w sobotę odbył się w hali CRS w Zielonej Górze. Przez pierwsze dwie kwarty wyraźnie dominowali gospodarze. W drugiej połowie Śląsk zagrał doskonale w obronie i miał w szeregach niezawodnego, doskonałego Travisa Trice’a, który znakomicie prowadził grę drużyny. W wyrównanej końcówce Śląsk był ostatecznie lepszy 86:80.

Półfinał Grupa Sierleccy Czarni Słupsk – WKS Śląsk Wrocław również będzie serią gier do trzech wygranych. Pierwsze dwa spotkania odbędą się w Słupsku, w hali „Gryfia”. Pierwsze we wtorek 3 maja, o godz. 20.30, a drugie w czwartek, 5 maja o godz. 17.30. Bilety na oba mecze są już w sprzedaży, w internecie na platformie ebilet.pl i w punktach stacjonarnych.