Słuchaj on-line
Radio Gdańsk
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Brak wyników
Pokaż wszystko
Radio Gdańsk
Brak wyników
Pokaż wszystko

Mniej pijanych i ostrożniejsza jazda. Słupska policja podsumowuje wakacje

6 września 2023 13:57
w Słupsk
A A
(fot. KMP Słupsk)

(fot. KMP Słupsk)

Przez dwa ostatnie miesiące policjanci słupskiej drogówki skontrolowali ponad 6300 pojazdów. Mundurowi podjęli blisko 2100 interwencji wobec osób, które nie stosowały się do określonych w przepisach ograniczeń prędkości. Kierowców, którzy wsiedli za kierownicę po wypiciu alkoholu, było mniej niż w roku ubiegłym.

Kierowcy, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli prędkość o więcej niż 51 km/h, zgodnie z obowiązującymi przepisami tracili uprawnienia na 3 miesiące. W roku 2023 w okresie wakacyjnym takich kierowców było 24, a w analogicznym okresie ubiegłego roku 34. W dalszym ciągu policjanci interweniowali wobec kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę pomimo tego, że spożywali wcześniej alkohol lub środki działające podobnie. Pomimo większej liczby wykonanych badań trzeźwości przez mundurowych, tych kierowców, którzy wsiedli za kierownicę po wypiciu alkoholu, było mniej niż w roku ubiegłym. W tegoroczne wakacje na drogach Słupska i powiatu słupskiego funkcjonariusze zatrzymali do kontroli 57 takich kierowców, a rok wcześniej 74.

(fot. KMP Słupsk)

Podczas ubiegłych i tegorocznych wakacji łączna liczba zdarzeń drogowych była porównywalna. Policjanci pracowali na miejscu 462 kolizji i wypadków w tym roku i 440 w roku ubiegłym. Niestety w tym czasie dochodziło również do najtragiczniejszych w skutkach zdarzeń. W lipcu i sierpniu tego roku na drogach naszego powiatu doszło do takiej samej liczby śmiertelnych wypadków jak w roku ubiegłym – 3.

(fot. KMP Słupsk)

Równolegle funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku prowadzili różnego rodzaju akcje, działania i spotkania profilaktyczne, które miały zwrócić uwagę wszystkich uczestników ruchu drogowego na występujące na drogach zagrożenia. Mundurowi byli zapraszani na obozy, kolonie i półkolonie, na których omawiali tematykę bezpieczeństwa pieszych i przygotowywali najmłodszych do powrotu do szkoły. Zwracali uwagę, że odpowiedzialność na drodze musi obowiązywać przez cały rok bez względu na to, czy jesteśmy w okolicach swojego domu, na wakacjach czy w drodze do szkoły.

(fot. KMP Słupsk)

W najbliższych tygodniach słupscy mundurowi będą prowadzili wzmożone działania w rejonach szkół. Funkcjonariusze obejmą nadzorem m.in. przejścia dla pieszych, a wiedzę na temat prawidłowych zachowań na drodze będą przekazywali podczas spotkań w szkołach.

oprac. Alek Radomski

REKLAMA

NAJNOWSZE

Na Zatoce Gdańskiej powstanie drugi pływający terminal LNG (FSRU 2). Nz. minister energii Miłosz Motyka
Trójmiasto

Nowa jednostka FSRU 2 na Zatoce Gdańskiej. „Gwarancja poprawy odporności gospodarki”

Na Zatoce Gdańskiej powstanie drugi pływający terminal LNG...

Adrian Kasprzycki
25 czerwca 2026 - 19:43
Dni Chojnic odbędą się w dniach 26-28 czerwca. (Fot. KFP/Mateusz Ochocki)
Kaszuby

Koncerty gwiazd, występy zespołów lokalnych i Jarmark Świętojański. Rozpoczynają się Dni Chojnic

W piątek 26 czerwca rozpoczną się Dni Chojnic....

k.pius
25 czerwca 2026 - 19:18
Władimir Kliczko w Gdańsku na Konferencji na rzecz Odbudowy Ukrainy
Trójmiasto

Władimir Kliczko: Wołodymyr Zełeński powinien był przyjechać do Gdańska

Prezydent Wołodymyr Zełeński powinien był przyjechać do Gdańska....

Adrian Kasprzycki
25 czerwca 2026 - 18:19

ZOBACZ TAKŻE

Protestujący niosą transparent "Żądamy chleba"
Strefa historii

„Żądamy chleba!”. Robotnicze protesty w czerwcu 1956 r. w Poznaniu

2026-06-25
Po spadku z Ekstraklasy Arka Gdynia przechodzi rewolucje kadrową (Fot. KFP/Mateusz Słodkowski)
Sport

Rewolucja kadrowa w Arce trwa. Bartłomiej Pawłowski zasila szeregi żółto-niebieskich

2026-06-25
Oskar Kubiak opuści Arkę Gdynia na rzecz Slavii Praga grającej w czeskiej ekstraklasie
Sport

Z polskiej trzeciej ligi do Ligi Mistrzów w rok. Oskar Kubiak opuszcza Arkę Gdynia

2026-06-25
Nawigacja
  • O nas
  • Dziennikarze
  • 80 lat Radia Gdańsk
  • Reklama
  • BIP
  • Kontakt
  • Ramówka Radia Gdańsk
  • Częstotliwości
  • Patronaty
  • Polecamy
  • Abonament
  • Polityka prywatności

Dotacja celowa z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego zgodnie z art.31. ust.2. ustawy o radiofonii i telewizji.

© 2025 - Radio Gdańsk

SKRZYNKA24
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
*
Wczytywanie
Brak wyników
Pokaż wszystko
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Słuchaj on-line

© 2026 JNews - Premium WordPress news & magazine theme by Jegtheme.