Trefl Sopot zwycięzcą pierwszego meczu turnieju o Puchar Prezydenta Słupska

(Fot. Radio Gdańsk/Przemysław Woś)

Trefl Sopot pokonał Suzuki Arkę Gdynia 88-66 w pierwszym meczu turnieju o Puchar Prezydenta Słupska. Mecz był wyrównany tylko w pierwszej kwarcie, zakończonej rezultatem 19-18. W drugiej części gry zespół Wojciecha Bychawskiego miał duże kłopoty w ataku – zdobył tylko cztery punkty w czasie pięciu minut, podczas gdy Trefl zwiększył przewagę do kilkunastu punktów.

Grzegorz Kamiński, obrońca Arki, podkreśla, że mecze przedsezonowe stanowią okazję do „zgrywania” drużyn, a wynik nie jest najważniejszy.

– „Zgrywamy się” i takie mecze to okazja, żeby coś poprawić, podszlifować. Po pierwszej kwarcie Sopot stanął bardzo agresywnie. Na początku meczu trzymaliśmy tempo, a potem Trefl nam troszeczkę uciekł, bo mieli trochę więcej jakości, więcej wykończenia. Przez to uciekały nam punkty, popełniliśmy parę głupich strat, głupich rzutów, a drużyna z Sopotu to wykorzystała. To wysokiej jakości zespół, każdy błąd jest tu na wagę meczu. Jeśli chodzi o mnie, to w Arce rzeczywiście mam więcej gry z piłką i muszę się do tego dostosować – wskazuje.

Jarosław Zyskowski zdobył dla Trefla Sopot 16 punktów. Był pierwszym strzelcem zespołu. -Dla mnie wynik takiego meczu przed sezonem nie ma żadnego znaczenia. „Zgrywamy się”, sprawdzamy, ale wiadomo, że każdy chce wygrać. Mamy wszyscy wiedzieć, co robić w ataku i w obronie. To najważniejsze, a wynik jest sprawą drugorzędną. Nasz skład się zmienił, z ubiegłego sezonu zostaliśmy tylko ja z Błażejem. Budujemy wszystko od nowa. Czekamy jeszcze na Szymona i zobaczymy. Na razie fajnie to wygląda, rotacja jest szersza, ale nie wszyscy są w optymalnej formie, dlatego te mecze przedsezonowe są ważne dla tych osób – twierdził.

ZADECYDOWAŁA GRA ZESPOŁOWA

Trefl Sopot zagrał zespołowo. Drużyna Žana Tabaka miała w spotkaniu z Arką Gdynia aż 21 asyst i tylko osiem strat. Dobrze w roli prowadzącego grę pokazał się Jakub Musiał, były gracz Czarnych Słupsk.

W sobotę o godzinie 18:00 w hali Gryfia Suzuki Arka Gdynia zagra z Grupą Sierleccy Czarni Słupsk. W niedzielę o godzinie 17:00 gospodarze podejmą Trefl Sopot.