Słuchaj on-line
Radio Gdańsk
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Brak wyników
Pokaż wszystko
Radio Gdańsk
Brak wyników
Pokaż wszystko

Włamał się do domku letniskowego i wypił alkohol. Po drodze zabrał dwie lornetki

20 czerwca 2024 13:38
w Słupsk
A A
(fot. KMP Słupsk)

(fot. KMP Słupsk)

Policjanci ze Smołdzina zatrzymali włamywacza. 38-latek okradł domek letniskowy, zabierając z niego dwie lornetki oraz alkohol. Odzyskano tylko sprzęt.

– Funkcjonariusze z miejscowego komisariatu bardzo szybko wytypowali sprawcę -mówi Jakub Bagiński, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Słupsku.

-We wtorek w trakcie służby obchodowej w podległym rejonie służbowym, dzielnicowi z Posterunku Policji w Smołdzinie ustalili, że mogło dojść do włamania do jednego z domków letniskowych na terenie gminy. Policjanci zweryfikowali tę informację, która potwierdziła się, a następnie nawiązali kontakt z właścicielem posesji na, której znajduje się domek letniskowy. Z ustaleń dzielnicowych wynikało, że do zdarzenia doszło w poniedziałkowy wieczór, a łupem złodzieja, który, aby dostać się do środka, uszkodził kratę i wybił okno, miały paść znajdujący się w domku alkohol oraz dwie lornetki. Łączne straty, jakie poniósł właściciel posesji to blisko 3 tysiące złotych. Dzielnicowi wykorzystali swoją wiedzę dotyczącą rejonu służbowego i szybko ustalili tożsamość mężczyzny, który mógł mieć związek z tą sprawą. Już kolejnego dnia policjanci zapukali do drzwi 38-latka z Gminy Smołdzino, w którego mieszkaniu znaleźli skradzione lornetki. Pomimo szybkiej reakcji dzielnicowych i skutecznego dotarcia do sprawcy włamania, na odzyskanie alkoholu było już za późno, 38-latek zdążył go wypić-dodaje Jakub Bagiński

Po postawieniu zarzutów włamywacz trafił do zakładu karnego. Jak się okazało, był poszukiwany do odbycia kary 15-tu miesięcy pozbawienia wolności za kradzieże i włamania.

Przemek Woś/ar

Tagi: policjaPrzemysław WośSłupsk

REKLAMA

NAJNOWSZE

Zatrzymanie podejrzanego o groźby i znieważenie na tle narodowościowym obywatelki Ukrainy pseudokibica z Trójmiasta. Trzech mężczyzn stoi tyłem do obiektywu; środkowy z nich, ubrany w zieloną koszulkę i ciemne spodenki, ma ręce spięte z tyłu i jest prowadzony przez dwóch pozostałych mężczyzn. Twarze wszystkich osób na zdjęciu zostały mocno rozmyte w celu ochrony tożsamości. Po lewej stronie widoczny jest fragment ceglanej ściany oraz niebieski kosz na śmieci.
Trójmiasto

Trójmiejski pseudokibic zatrzymany za znieważenie kasjerki z Ukrainy. Szef MSWiA: „Zero tolerancji dla agresji” [FILM]

Policjanci Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości i Komendy Wojewódzkiej...

Piotr Puchalski
26 czerwca 2026 - 23:48
Widok z lotu ptaka na plac budowy drogi. Na piaszczystym terenie widoczna jest żółta ciężarówka wywrotka oraz pracująca obok niej duża koparka gąsienicowa. Ilustracja do rozpoczęcia przygotowań do budowy obwodnicy Starogardu Gdańskiego
Kociewie

Sąd rozstrzygnął spór o obwodnicę Starogardu Gdańskiego. GDDKiA szykuje się do podpisania umowy

Po roku skarg i odwołań kończą się kłopoty...

Piotr Puchalski
26 czerwca 2026 - 23:29
Zmarł Mieczysław Serafin, wieloletni pracownik Radia Gdańsk (fot. Radio Gdańsk/Włodzimierz Raszkiewicz)
Wiadomości

Nie żyje Mieczysław Serafin, wieloletni dziennikarz i pracownik Radia Gdańsk

Zmarł Mieczysław Serafin, wieloletni dziennikarz związany z gdańską...

Piotr Puchalski
26 czerwca 2026 - 22:34

ZOBACZ TAKŻE

Beata Chrzanowska
Studio Słupsk

Wolne miejsca w przedszkolach i szkołach. Słupsk gotowy na wakacje i nowy rok szkolny

2026-06-26
Zatrzymany mężczyzna po bójce kibiców, do której doszło po meczu Gromu Nowy Staw z Polonią Chodzież
Powiśle

Pierwsze zatrzymania po bójce kibiców na stadionie w Nowym Stawie

2026-06-26
Mariusz Ożarek, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Słupsku (Fot. Radio Gdańsk/Przemysław Woś)
Słupsk

Budowa drogi między Redzikowem a Jezierzycami coraz bliżej końca

2026-06-25
Nawigacja
  • O nas
  • Dziennikarze
  • 80 lat Radia Gdańsk
  • Reklama
  • BIP
  • Kontakt
  • Ramówka Radia Gdańsk
  • Częstotliwości
  • Patronaty
  • Polecamy
  • Abonament
  • Polityka prywatności

Dotacja celowa z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego zgodnie z art.31. ust.2. ustawy o radiofonii i telewizji.

© 2025 - Radio Gdańsk

SKRZYNKA24
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
*
Wczytywanie
Brak wyników
Pokaż wszystko
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Słuchaj on-line

© 2026 JNews - Premium WordPress news & magazine theme by Jegtheme.