Słuchaj on-line
Radio Gdańsk
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Brak wyników
Pokaż wszystko
Radio Gdańsk
Brak wyników
Pokaż wszystko

Bez obrony, bez ataku, beznadziejnie. Słupscy koszykarze wyraźnie słabsi od mistrzów Polski

19 października 2025 15:14
w Słupsk, Sport
A A
(fot. Czarni To Wy)

(fot. Czarni To Wy)

Energa Czarni Słupsk rozbici przez Legię Warszawa. Wynik 87:76 jednak nie oddaje przebiegu spotkania, w którym zespół Robertsa Stelmahersa był tylko tłem dla świetnie grających mistrzów Polski.

Energa Czarni Słupsk, którzy w dobrym stylu tydzień temu pokonali Kinga Szczecin, do Warszawy pojechali z dużymi nadziejami na drugie zwycięstwo w sezonie. Jednak słupszczanie bardzo słabo weszli w mecz i w pierwszej kwarcie zdobyli zaledwie dziesięć punktów, głównie za sprawą Dominika Wilczka, który zdobył ich sześć. Czarni jednak szybko tracili kolejne punkty, dając się mijać w pierwszej linii obrony lub tracąc punkty po prostych akcjach zespołowych, choć zazwyczaj wystarczało jedno podanie, by któryś z legionistów był sam pod koszem gości.

Nie pomagały kolejne zmiany wśród Energi Czarnych Słupsk, bo przewaga Legii Warszawa sięgała już 25 punktów (67:42), ale goście zdołali jeszcze się zmobilizować i niespełna dwie minuty przed końcem meczu Carter trafiając za dwa punkty, zniwelował stratę Czarnych do 12 punktów. Jednak za chwilę pięknym wsadem i celnym rzutem wolnym po faulu popisał się wracający po kontuzji Wojciech Tomaszewski i już było jasne, że Czarni zwycięstwa z Warszawy nie wywiozą. Legia była lepsza w tym spotkaniu od Energi Czarnych Słupsk w każdym elemencie gry.

Pod dużym znakiem zapytania jest dotychczasowa przydatność do gry w zespole Juniora Etou – 0 punktów w Warszawie, w sumie zdobył ich w trzech spotkaniach trzy – a także środkowego Francisa Okoro, który ma warunki fizyczne pozwalające na dominację pod koszem, ale ma zwyczaj opuszczania piłki poniżej kolan i bioder, co powoduje, że ją traci i nie kończy akcji zdobyczą punktową. W Warszawie Energa Czarni Słupsk nie przypominali zespołu, który zagrał świetny mecz z Kingiem Szczecin, a raczej bezbarwny z MKS-em Dąbrowa Górnicza.

Przemysław Woś

Tagi: Czarni SłupskPrzemysław Woś

REKLAMA

NAJNOWSZE

Zatrzymanie podejrzanego o groźby i znieważenie na tle narodowościowym obywatelki Ukrainy pseudokibica z Trójmiasta. Trzech mężczyzn stoi tyłem do obiektywu; środkowy z nich, ubrany w zieloną koszulkę i ciemne spodenki, ma ręce spięte z tyłu i jest prowadzony przez dwóch pozostałych mężczyzn. Twarze wszystkich osób na zdjęciu zostały mocno rozmyte w celu ochrony tożsamości. Po lewej stronie widoczny jest fragment ceglanej ściany oraz niebieski kosz na śmieci.
Trójmiasto

Trójmiejski pseudokibic zatrzymany za znieważenie kasjerki z Ukrainy. Szef MSWiA: „Zero tolerancji dla agresji” [FILM]

Policjanci Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości i Komendy Wojewódzkiej...

Piotr Puchalski
26 czerwca 2026 - 23:48
Widok z lotu ptaka na plac budowy drogi. Na piaszczystym terenie widoczna jest żółta ciężarówka wywrotka oraz pracująca obok niej duża koparka gąsienicowa. Ilustracja do rozpoczęcia przygotowań do budowy obwodnicy Starogardu Gdańskiego
Kociewie

Sąd rozstrzygnął spór o obwodnicę Starogardu Gdańskiego. GDDKiA szykuje się do podpisania umowy

Po roku skarg i odwołań kończą się kłopoty...

Piotr Puchalski
26 czerwca 2026 - 23:29
Zmarł Mieczysław Serafin, wieloletni pracownik Radia Gdańsk (fot. Radio Gdańsk/Włodzimierz Raszkiewicz)
Wiadomości

Nie żyje Mieczysław Serafin, wieloletni dziennikarz i pracownik Radia Gdańsk

Zmarł Mieczysław Serafin, wieloletni dziennikarz związany z gdańską...

Piotr Puchalski
26 czerwca 2026 - 22:34

ZOBACZ TAKŻE

Na zdjęciu uczestnicy Konferencji na Rzecz Odbudowy Ukrainy
Trójmiasto

Zakończyła się Konferencja na rzecz Odbudowy Ukrainy. Podpisano porozumienia na kwotę 10 mld euro

2026-06-26
Dwaj robotnicy w pomarańczowych strojach odblaskowych i niebieskich kaskach pracują o zmierzchu na pasie zieleni przy ulicy 3 Maja w Gdańsku. Mężczyzna na pierwszym planie zwija grubą stalową linę, a drugi robotnik w tle trzyma przewód. W tle widoczna jest jezdnia z jadącymi samochodami, klasyczny gmach budynku oraz żółty znak ostrzegawczy z tramwajem. Zdjęcie ilustruje utrudnienia dla pasażerów z powodu remontu Węzła Hucisko - zmiany rozkłady jazdy tramwajów i autobusów w Gdańsku od soboty, 27 czerwca
Trójmiasto

Przebudowa Węzła Hucisko w Gdańsku. Od soboty zmiany w rozkładach jazdy tramwajów i autobusów

2026-06-26
Na zdjęciu uczestnicy przekazania radionadajnika podziemnej Solidarności
Trójmiasto

Radionadajnik podziemnej „Solidarności” trafił do Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku. To jedyny taki egzemplarz w Polsce

2026-06-26
Nawigacja
  • O nas
  • Dziennikarze
  • 80 lat Radia Gdańsk
  • Reklama
  • BIP
  • Kontakt
  • Ramówka Radia Gdańsk
  • Częstotliwości
  • Patronaty
  • Polecamy
  • Abonament
  • Polityka prywatności

Dotacja celowa z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego zgodnie z art.31. ust.2. ustawy o radiofonii i telewizji.

© 2025 - Radio Gdańsk

SKRZYNKA24
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
*
Wczytywanie
Brak wyników
Pokaż wszystko
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Słuchaj on-line

© 2026 JNews - Premium WordPress news & magazine theme by Jegtheme.