Sześć wagonów pociągu towarowego wykoleiło się w sobotę na stacji Jezierzyce Słupskie na trasie między Słupskiem a Lęborkiem. Utrudnienia trwały kilkanaście godzin.
AKTUALIZACJA, 7 CZERWCA GODZ. 8:00
Ruch na trasie kolejowej pomiędzy Słupskiem a Lęborkiem został przywrócony.
– W nocy z soboty na niedzielę pracownicy kolei przy użyciu specjalistycznego sprzętu usunęli z torów wykolejony pociąg towarowy i naprawili uszkodzoną infrastrukturę – informuje Rafał Wilgusiak z biura prasowego PKP PLK.
Do wyjaśnienia okoliczności zdarzenia została powołana komisja kolejowa.

WCZEŚNIEJ INFORMOWALIŚMY:
Przewoźnicy wprowadzili zastępczą komunikację autobusową. Na miejsce skierowano służby kolejowe i specjalistyczny sprzęt do wkolejania wagonów. Ruch pociągów na jednotorowej linii przebiegającej przez stację Jezierzyce Słupskie został wstrzymany.
– Badania alkomatem wykazały, że maszynista i kierownik pociągu byli trzeźwi – wyjaśnił mł. asp Amadeusz Galus z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku.

W związku z utrudnieniami wprowadzono zmiany w organizacji ruchu. Przewoźnik Polregio wprowadził zastępczą komunikację autobusową na odcinku Damnica – Słupsk – Wrześnica (przy czym między Słupskiem a Wrześnicą tor pozostaje zamknięty ze względu na planowane prace modernizacyjne). Z kolei za pociągi PKP Intercity autobusy pojadą na odcinku Słupsk – Lębork.
Aktualne informacje o ruchu pociągów są na bieżąco publikowane w wyszukiwarce połączeń Portal Pasażera oraz na stronach internetowych przewoźników.
Łukasz Kosik/puch/mk








