Gdańska Szkoła pod Żaglami rozpoczęła dziś trzytygodniowy rejs na pokładzie gdańskiego żaglowca Generał Zaruski. Tym razem młodzi żeglarze popłyną na Zatokę Botnicką. Po drodze zobaczą szwedzkie i fińskie porty, wezmą także udział w zajęciach edukacyjnych.
– Dla Generała Zaruskiego to są rzadko odwiedzane rejony. Będzie to pierwszy rejs tak daleko na północ na Bałtyku – podkreślił Marcin Dobrowolski, kapitan żaglowca Generał Zaruski.
MŁODA ZAŁOGA JUŻ NA POKŁADZIE
– Na Generale Zaruskim już płynęłam w ramach Gdańskiej Szkoły pod Żaglami dwa lata temu. Trasa była podobna. Bardzo się cieszę, myśląc o nadchodzących trzech tygodniach na pokładzie tej pięknej jednostki – przyznała jedna z uczestniczek rejsu.
– Nie ma się czym stresować. Wiadomo, jak ktoś płynie pierwszy raz, to ma nieco inne podejście – dodał młody żeglarz.

GDAŃSKA SZKOŁA POD ŻAGLAMI
Gdańska Szkoła pod Żaglami to unikatowe przedsięwzięcie żeglarskie Miasta Gdańska oraz armatora jachtu szkolnego Generał Zaruski i Gdańskiego Ośrodka Sportu. Rejs jest dofinansowany przez Miasto Gdańsk.
Posłuchaj materiału Anny Rębas:
Anna Rębas/puch








