Gdynia po raz kolejny zainwestowała w bezpłatną komunikację dla turystów. Na ulice miasta wyjechały darmowe meleksy do obsługi połączeń w Orłowie i Śródmieściu. Pierwsza linia będzie kursować między Centrum Handlowym Klif a orłowskim molo. Z kolei linia w centrum połączy ulicę Abrahama z plażą Śródmieście i Molo Południowym.
– W tym roku to będą pojazdy, które mogą zabrać nie 17, tylko 22 pasażerów. Także już całkiem przyzwoita i duża liczba. Meleksy będą pomalowane w gdyńskie barwy, biało-niebieskie. Pojazdy, które będą w tym roku eksploatowane, to pojazdy fabrycznie nowe – mówi Hubert Kołodziejski, dyrektor Zarządu Komunikacji Miejskiej.
Linie będą kursować codziennie w godzinach od 10 do 20. Utrzymanie meleksowych połączeń w Orłowie i Śródmieściu będzie kosztować prawie 300 tys. zł.
Marcin Lange/kp
Czytaj też:
Fala upałów na Pomorzu. Nawet 38 stopni
Alkomeleksy nowym sposobem na zwiedzanie Gdańska? Radni krytykują
Sopot uruchamia darmowy parking przy Ergo Arenie. Na plażę dojedziesz eko-busem








