Wiosna w Starym Maneżu

Wiosna w Starym Maneżu

Stary Maneż powita wiosnę mocno, głośno i z energią. W najbliższych tygodniach czekają nas kolejne ciekawe koncerty, które dobrze nastroją widzów na nową porę roku, a dodatkowo pokażą arcyciekawe, awangardowe wręcz oblicza muzyki.

Już 8 marca, w Dzień Kobiet, na scenie pojawi się Marek Dyjak – artysta o wyjątkowej wrażliwości i charakterystycznym głosie. Jego koncerty to zawsze spotkania pełne emocji, refleksji, intymności i niepowtarzalnej atmosfery. Wieczór z Dyjakiem to z pewnością nietuzinkowy prezent na to wyjątkowe święto – dla każdej kobiety, która ceni w muzyce autentyczność i szczerość.

Już kilka dni później, 13 marca, scenę Starego Maneżu przejmie Kasia Lins. Artystka zaprezentuje swój nowy repertuar, na który składają się piosenki autorstwa Grzegorza Ciechowskiego i zespołu Republika. Jej muzyczny świat to od lat gęsta, mroczna i przepełniona emocjami przestrzeń, w której trudno pozostać obojętnym. Nie bez powodu koncert zdążył się już wyprzedać – Kasia Lins należy dziś do najgorętszych nazwisk polskiej sceny.

20 marca scena Starego Maneżu zamieni się w prawdziwe muzyczne laboratorium. Pokieruje nim Venjent – ekscentryczny artysta, który potrafi urzeczywistnić energetyczny kawałek drum’n’bass, inpirując się skrzypiącymi drzwiami, szlifierką czy szczoteczką do zębów. Łącząc elektronikę z organicznym brzmieniem i głęboko emocjonalnym przekazem, Brytyjczyk tworzy doświadczenia, które zostają z publicznością na długo po wyjściu z sali.

28 marca w Starym Maneżu wystąpią Sw@da x Niczos – podlaski duet, który przebojem wszedł na krajową scenę i otworzył zupełnie nowy rozdział w polskiej muzyce. Brawurowe połączenie południowoamerykańskich klubowych brzmień z folklorem spod Białegosotku sprawia, że ich koncerty uchodzą za jedne z najbardziej żywiołowych wydarzeń na rodzimej scenie. To zdecydowanie jedna z najgorętszych pozycji wiosennego repertuaru.

Wiosenny sezon dopełni Festiwal Latino „Od Rio do Hawany” w swojej czwartej już odsłonie. 30 maja Stary Maneż zamieni się w przestrzeń, gdzie spotkają się dwa gorące światy: brazylijska samba i kubańska salsa. Wieczór wypełnią występy charyzmatycznych muzyków, profesjonalne show taneczne oraz kursy samby i salsy dla publiczności.

Oprócz wyżej wymienionych koncertów Stary Maneż zaserwuje wiosną całe mnóstwo innych muzycznych niespodzianek. Gdański Wrzeszcz odwiedzą m.in. The Dumplings, Myslovitz, Julia Wieniawa, Apparat czy The Amy Winehouse Band – oryginalny zespół koncertowy Amy Winehouse, prowadzony przez jej wieloletniego dyrektora muzycznego i bliskiego przyjaciela Dale’a Davisa.

Bilety na te i inne wydarzenia w Starym Maneżu rezerwować można poprzez stronę www.starymanez.pl. Tam też dostępny jest pełny kalendarz imprez.

REKLAMA

NAJNOWSZE

ZOBACZ TAKŻE