Załoga Radia Gdańsk i Wód Polskich kontynuuje rejs po Pętli Żuławskiej. Tym razem nasza załoga płynie na Martwą Wisłę: do Błotnika.
To drugi dzień naszej wyprawy wodami ujścia Wisły. Wodniacy, których spotykamy na szlaku, przekonują, że to idealny rejon dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę za sterem. Motorowodniaczka Katarzyna Synowiecka opowiedziała o pływaniu po Żuławach.
– Dopiero rozpoczynam swoją przygodę. Byliśmy przy Moście Czterech Pancernych. Poczułam wielki sentyment, ponieważ przypomniało mi się dzieciństwo. Pływaliśmy także żaglówką po Wdzydzach – wskazywała Synowiecka.
Wspólny rejs Radia Gdańsk i Wód Polskich potrwa do soboty. Jeśli zobaczycie naszą ekipę na wodzie, podzielcie się zdjęciami pod numerem 603 06 06 06.
Relację z pierwszego dnia naszego rejsu można zobaczyć >>>TUTAJ.
ŚCIEKI W RZEKACH I MORZU
Czym jest aglomeracja ściekowa? Gdzie trafiają ścieki? Na pytania Tatiany Slowi odpowiadała Joanna Szymańska, kierowniczka Wydziału Zarządzania Środowiskiem Wód Polskich w Gdańsku.

– Ścieki to coś, co produkujemy i zawsze będziemy produkować. Z tego względu muszą być one gdzieś odprowadzane. Najważniejsze jest to, by były dobrze oczyszczone. Wówczas bez problemu mogą trafiać do rzek czy do morza – poinformowała Szymańska.
Posłuchaj:
MOST CZTERECH PANCERNYCH
Kąty Rybackie – Rybina – Żuławki i Błotnik. To trasa załogi wodnego, mobilnego studia Radia Gdańsk. Radiowi wodniacy minęli Sztutowo, gdzie przepłynęli – z pieśnią na ustach – pod słynnym mostem.
Posłuchaj relacji Tatiany Slowi i Barbary Kopaczewskiej:
Radio Gdańsk








