Zespół Szkół Muzycznych w Gdańsku-Wrzeszczu świętuje jubileusz 80-lecia. Wyjątkowy dzień był okazją do hucznego świętowania. Barwna parada przy dźwiękach muzyki przeszła ulicami miasta.
Choć sam Zespół Szkół Muzycznych w Gdańsku-Wrzeszczu powstał 40 lat temu, tworzące go placówki rozpoczęły swoją działalność już w 1946 roku.
– Potrzebny jest talent, który można u nas rozwijać – wskazywał podczas jubileuszu Błażej Musiałczyk, dyrektor Zespołu Szkół Muzycznych w Gdańsku-Wrzeszczu. – Jeżeli dzieci chcą rozpocząć naukę, badamy ich predyspozycje. Na tej podstawie są przyjmowane do szkoły muzycznej pierwszego stopnia. Szkoła muzyczna drugiego stopnia z założenia jest szkołą zawodową. Po ukończeniu uzyskuje się dyplom zawodowy muzyka – zaznaczył.

Jak podkreśliła Monika Rajska, nauczycielka kontrabasu oraz absolwentka szkoły, placówka nieustannie się zmienia i rozwija.
– Każdego roku pracujemy z uczniami, którzy przychodzą do szkoły z nową energią i pomysłami. Starsze pokolenie nauczycieli przekazuje nam swoje doświadczenie, wiedzę, umiejętności – przyznała Rajska.

Zespół Szkół Muzycznych w Gdańsku-Wrzeszczu oferuje naukę gry na wszystkich instrumentach, dając młodym muzykom możliwość rozwijania swoich talentów pod okiem doświadczonych pedagogów.
Anna Kobryń








